paolo_novy Přidat reklamu

Téma: Závody Dymokury 2013!
4.11.2011 v 00:15
Všechny znovu zdravím už se "proslýchá", že se letos pojedou obnovené Dymokury...to že se to jen proslýchá je samozřejmě špatně, protože se na tom, aby se podnik letos uskutečnil, opravdu pracuje, a tak se budu snažit dávat nějaké info sem a na FB.

Termín vyšel až na říjen, aby letos nekolidoval s žádným dalším závodem, takže doufejme, že klapne počasí. Pro další ročník už by byl termín jiný.

Největší zásluhu a práci na tom má nyní hlavně Petr Civín a samozřejmě "místní" Antonín Malaník, i když se tomu věnují i další lidé. Ale budu se snažit jmenovat postupně časem.Přihlášky jsou k dispozici v Těrlicku, Kyjově a na webu www.roadracingclub.cz
Které třídy budou vypsány?

1.Klasik do250+ 350 +500ccm
2.125 SP
3.125 GP+ 250GP+ 250CRR
4.Supermono+ Supertwin+ 400 SP
5.600ccm
6.1000ccm
Změny v rozvržení jsou samozřejmě možné, protože vše bude záviset od počtu přihlášených jezdců.

STARTOVNÉ 2000,- bez rozdílu tříd

Závody bude komentovat Václav Svoboda
Pěkné pokoukání, zavzpomínání si na staré časy i na jména co už mezi námi nejsou...


Naposledy editováno 09.09.2013 20:04:34
Anketa: Přijedete na Dymokury 2013?
Přijedu jako závodník
17%
5
Přijedu jako divák
76%
22
Nepřijedu
7%
2

(reakce na) Závody Dymokury 2013!

11.2.2013 v 16:36 | Nahoru | #151

lehovec píše: Larry je nejlépe se orientující člověk v road racingu v CR, takže iniciály napsal správněTo by myslím svedli i ti,co se orientují mín

Závody Dymokury 2013!

12.2.2013 v 12:49 | Nahoru | #152
To co tu píše Lehovec je pravda.Dokud tomu budou velet samozvanci,tak se žádného pokroku nedočkáme. Na přelomu století,jsem se rozhodl stát se tech. komisařem.Prošel jsem veškerým martýriem s tím spojeným.Na závěr se dělají zkoušky, na které budu pozván.Nebyl jsem pozván. Později jsem se dozvěděl,že lidi jako jsem já nepotřebují.Měl jsem totiž odlišnou představu o závodech.Pozvánku jsem nedostal proto,že jeden z těcdhto lidí ji zadržel.Pak se stalo to samé,co psal lehovec.Motorku při testech označili NE klasik, i když před tím s tím problém nebyl.Od té doby mám motorku otestovanou v cizině,licenci mám také cizí.Tak to zůstane,dokud nedojde k zásadním změnám. Ono vážení je velká chyba v nás,že si necháme kálet na hlavu.Na závodech všichni řvou jak to stojí za prd. Když pak na schůzi mají něco říct,sklopí hlavu a jsou ticho.Ono to nějak dopadne.My se chceme svést v Hořicích a oni by nás třeba nenechali.Co třeba bouchnout do stolu a říct.Pánové takto se to dělat nebude.Tak jak jste se sami dosadili,tak sami skončete a místo vás to budou dělat ti a ti.Hotovo. Ale to jsem se asi zasnil.

Závody Dymokury 2013!

12.2.2013 v 14:06 | Nahoru | #153
RAVO
ale nezasnil
když už takhle nahlas uvažuješ,já se přidám v polemice
když jsem začal v AMK pracovat, byl sem nadšenej, byl sem šťastnej že u toho můžu bejt

...brigády na poli na slámě...byla ve mě i pyšnost že sem jedním z těch co dělají Zatáčky....člověk stárne a kolem se věci mění....

a dnes??
miluju tenhle sport a sem na Zatáčky pořád pyšnej,protože není lepší příroďák v ČR a možná ani v Evropě...je malej zázrak že se odjelo 50 ročníků....bolí ztráta těch,kteří mají křížek u tratě,obzvlášť Zachovalovi a ještě víc Robin71....

čím jsem stárnul a čím jsem víc ty kluky osobněji poznával, tím víc jsem se bál....jak se blížily závody, míchalo se to ve mě....obava a očekávání...
asi sem už starej a byl sem posranej a bál se aby se někomu něco nestalo

nikdy jsem nepásl po nějakých funkcích
mám nějaký na půdě AMK, ale to je všechno
odmítal jsem nějaké různé další

nejsem ten, co by si rád hrál na nějaké ředitele nebo prezidenty
nemám rád ani ty tzv samozvance, co se najednou přifaří
a začnou si stavět vlastní pomníky na práci jinejch

mimo tyto samozvané spasitele motoracingu mě ještě víc vadí
ba přímo sere , politika, která je sama o sobě shnilá
a já těžce nesu že je i v motoracingu

měl jsem kvůli tomu dost zlé krve
když sem se dost hlasitě proti politickým lobby stavěl
proto jsem už nechtěl se tomu v AMK ani dál věnovat

nakonec jsem ještě ucukl, kvůli některým klukům,kterých si velmi vážím
jsem ještě zůstal a pokračuju v týmový práci dál
ale už mi to tak žíly netrhá jako za mlada

píšeš že se musí držet huba...to ne
já ji taky nedržím a proto pak poslouchám na sebe kritiku

roky jsem se snažil i odsud přenášet názory a nápady na naše schůze
....a jaký byly výsledky?
tady sem si vyslechl kritku že Hořice to,či ono dělají na hovno
když sem to nanesl na schůzi...slyšel jsem z druhý strany že to je nápad na hovno

nelíbí se mi , když tady někdo soudí nás hořičáky za něco o čemž ten dotyčný moc neví
nebo o tom neví vůbec nic, ale jen tady pindá

ale už i z toho sem vyléčenej a je mi to vcelku jedno
ať si pindá,ať nadává

časem přibývaly další okruhy
nebudu soudit kde jaký závody jsou
jakou mají kvalitu a úroveň
teď možná přibydou další dva
Jičín s Volárnou
a to je fajn

takže já už pak budu jen jezdit na čumendu
a dívat se, jak to kdo dělá
ale budu dalek toho,abych tady pak rozebíral něčí nedostatky

takže RAVO hlavu vzhůru
a dívej se jen optimisticky
a nebo se o to aspoň snaž
roky už na to máš zrovna tak jako já

Naposledy editováno 12.02.2013 14:10:20

Závody Dymokury 2013!

12.2.2013 v 16:31 | Nahoru | #154
Já neřekl držet hubu.Já to myslel tak,aby lsme všichni chytli lano za spávnej konec a táhli jedním směrem. Když se začne tahat politika kamko-li,tak to stojí za hovno.Kluci jsou rozhádaný a to špatný.Jinak závody v Hořicích byly vždy pro mne na prvním místě.Však mně rozumíš,co jsem chtěl říct.

2 reakcí na tento příspěvek Závody Dymokury 2013!

12.2.2013 v 20:35 | Nahoru | #155
asi se všichni shodneme, že Hořice jsou vyjímečný závod a když se vrátím o dvacet let zpět, bylo mi do breku, když se nejely, což platí i o Dymokurech. Chápu ale, že nemohou prodělávat a že jízda pravidelnosti je dnes prodělek, i zásluhou toho, že přestali jezdit více cizinci. I na startovní pole tam dolehla krize, ale hlavní důvod je jiný. Nepřízpůsobili jsme se mezinárodním řádům a na pravidelnosti zamrzli v roce 1978, ačkoli je vše už dlouho jinak. Navíc hodně cizinců odradila technická kontrola, kde se řešily takové blbosti jako zadní kyvná hliníková vidlice u Yamahy, protože někdo u nás špatně opsal rok 1978 místo 79, i když to chápu, jsou to arabské číslice a arabsky umí uz nás málokdo...Ale ta arogance, kdy si technický komisař léči své komplexy, na to fakt v cizině nejsou zvyklí. Tam se dá velký pozor na bezpečnost stroje, ale zádní hliníková kyvka se fakt neřeší, navíc podle pravidel smí být všude, jen nás ne. Ted se zkouší rychlý závod, je jasné, že diváky hlavně přitáhnou nové motorky, ale i závod klasik by mohl být parádní, až by tam jely motorky do roku 1979, určitě by to nalákalo řadu cizinců z Německa, Rakouska a Skandinávie. O bezpečnosti není třeba diskutovat, trat snese nové litry tak snese i Yamahu TZ 350. Mně je to vcelku jedno, jezdit už asi nebudu, jsem hodně rozbitý, nemám moc času, chybí peníze a ani bych už na to nestačil jezdecky. Ale jen tak zdálky, je mi moc líto této promarněné šance. Na místě Hořic bych se snažil dostat se do seriálu ME road racing vintage a možná by se na to i nějaká dotace lépe sháněla.

Naposledy editováno 12.02.2013 20:50:20

(reakce na) Závody Dymokury 2013!

12.2.2013 v 20:38 | Nahoru | #156

lehovec píše: asi se všichni shodneme, že Hořice jsou vyjímečný závod a když se vrátím o dvacet let zpět, bylo mi do breku, když se nejely, což platí i o Dymokurech. Chápu ale, že nemohou prodělávat a že jízda pravidelnosti je dnes prodělek, i zásluhou toho, že přestali jezdit více cizinci. I na startovní pole tam dolehla krize, ale hlavní důvod je jiný. Nepřízpůsobili jsme se mezinárodním řádům a na pravidelnosti zamrzli v roce 1978, ačkoli je vše už dlouho jinak. Ted se zkouší rychlý závod, je jasné, že diváky hlavně přitáhnou nové motorky, ale i závod klasik by mohl být parádní, až by tam jely motorky do roku 1979, určitě by to nalákalo řadu cizinců z Německa, Rakouska a Skandinávie. O bezpečnosti není třeba diskutovat, trat snese nové litry tak snese i Yamahu TZ 350. Mně je to vcelku jedno, jezdit už asi nebudu, jsem hodně rozbitý, nemám moc času, chybí peníze a ani bych už na to nestačil jezdecky. Ale jen tak zdálky, je mi moc líto této promarněné šance. Na místě Hořic bych se snažil dostat se do seriálu ME road racing vintage a možná by se na to i nějaká dotace lépe sháněla.


(reakce na) Závody Dymokury 2013!

12.2.2013 v 21:16 | Nahoru | #157
lehovec>PROMARNĚNÉ ROKY A také třeba serie závodu ICGP,INCA apod pořádané pod FIM -tam jedou i bývalí jezdci MS -Eric Saul,Bruno K. aj.,jistě takovou tratí a zázemím jako Hořice nepohrdnou.

Naposledy editováno 12.02.2013 21:17:22

Závody Dymokury 2013!

12.2.2013 v 21:38 | Nahoru | #158
kluci nápad to je dobrej ,jenže jsme u toho jak to provest. dle meho nazoru tady byla jedinecna sance kdyz se zalozila csms .Bohuzel to nedopadlo a tak si myslim ze nedopadne ani ta vymena tech lidi a vsechno pujde v kolejich jak dosud!! je to velka skoda !

1 reakcí na tento příspěvek Závody Dymokury 2013!

12.2.2013 v 21:47 | Nahoru | #159
v rámci Autoklubu se nezmění nic, protože tam jsou karty rozdané a ten, kdo je míchá, nic měnit nechce. Jsem přesvědčený, že ve výkonném výboru silnice nikdo neví, jak se veteráni v cizině jezdí a navíc je to všem jedno.

Závody Dymokury 2013!

12.2.2013 v 22:16 | Nahoru | #160
lehovec přesně! proč něco měnit když z toho kape??

1 reakcí na tento příspěvek Závody Dymokury 2013!

12.2.2013 v 22:27 | Nahoru | #161
Otázka je zda chtějí pořádat závody veteránu s prodělkem nebo se ziskem.Byl a jel jsem na SCHLEIZU v Německu , kde se takové závody veteránu ruzných serii jezdí,diváku hodně-někteří z nich -kteří za mnou přišli,jezdí i do Hořic .V SCHLEIZU je vyhlášeni nejlepších na koberci spolu s motorkami, tak jak na GP.Dokonce moje motorka a já jsem tam stál také.

Závody Dymokury 2013!

13.2.2013 v 09:54 | Nahoru | #162
když jsme jezdili v Hořicích vetoše jako ME
tak jsme pořadateli,tedy VFV platili 2.000 eček
že se závod v Hořicích mohl jezdit

pak nás chtěli oškubat ještě víc
a tím skončila naše spolupráce
ohlasy samotných jezdců z Německa
byly tak halb und halb
tedy byli ti co k nám potom přestali jezdit
ale byli ti co nám za toto rozhodnutí zatleskali

Klasici v té formě jak jezdí (všechno do 1972) vznikly ještě dříve,
než byl u UEM pro ně vůbec nějaký předpis.

limitující rok byl 1972, byl, nebo možná ještě je pro jednoválcové čtyřtakty, kdežto dvoutakty pouze do 1967

jak je to nyní,osobně nevím
nejsem v tomhle oboru znalej

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Závody Dymokury 2013!

13.2.2013 v 09:56 | Nahoru | #163

imoladu píše: Otázka je zda chtějí pořádat závody veteránu s prodělkem nebo se ziskem.Byl a jel jsem na SCHLEIZU v Německu , kde se takové závody veteránu ruzných serii jezdí,diváku hodně-někteří z nich -kteří za mnou přišli,jezdí i do Hořic .V SCHLEIZU je vyhlášeni nejlepších na koberci spolu s motorkami, tak jak na GP.Dokonce moje motorka a já jsem tam stál také.Schleiz byl vyškrtnut z IRRC
protože si tam lidi, bydlící poblíž tratě stěžovali na hluk
takže bůhví jak to tam budou mít se závody dál

1 reakcí na tento příspěvek Závody Dymokury 2013!

13.2.2013 v 11:17 | Nahoru | #164
Larry, tvoje informace jsou v tomto případě zavádějící. Vy jste neplatili VFV za pořádání závodu ME, ale za to, že závod byl součástí seriálu mistrovství Německa veteránu VFV. To je vaše dohoda s VFV a nemá s ME nic společného. Za ME se platí klasický poplatek UEM, tak jak ho třeba platil Baláž v novém Městě atd. Pokud vím, tak ME se v Hořicích přestalo jezdit ve chvíli, kdy UEM změnilo třídy na pravidelnost a motocykly se posunuly do roku 1983. Tou dobou už bylo po vaší dohodě s VFV, to skončilo dříve.
Klasici - to je další mýlka. Nechám stranou závody klasiků před revolucí, jak se jely třeba v Pieštanech nedo Sendražicích, tam byl myslím limit 1970. Ale bavme se o Hořicích. Závod v Hořicích veteránů, který byl součástí Zatáček se jmenoval IHRO, protože byl součástí seriálu IHRO, který je vlastně klubová akce a je limitována rokem 1972. Ale pozor - pouze pro čtyřtakt. U nás se tam pustilo všechno. Seriálu IHRO to nevadilo, ti si vzali na body pouze své jezdce, navíc v devadesýtých letech bylo českých jezdů málo. Takže si myslím, že rok 1972 vznikl z klubového podniku IHRO, ale pravidly špatně přeloženého. Takže je to od začátku paskvil. Ale to nechme být. Píše se rok 2013 a byla ideální možnost snažit se získat CTT v nové podobě jako závod road racing vintage ME, nebo alespon uspořádat závod podle pravidel UEM, ukázat, jak jsme dobří a za rok požádat o ME. Ale jak říkám, že osobně mi to muže být jedno, klidně jezděte klasik do 1972 s motocykly, které z 80 procent nikdy závodní dráhu ve své době neviděly a at dál vzkvétá díky pravidlům do roku 1972 obchod s prodejem replik bubnových kol.

Naposledy editováno 13.02.2013 11:24:44

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Závody Dymokury 2013!

13.2.2013 v 11:31 | Nahoru | #165
lehovec> o.k.
vetoši nebyla a není moje silná stránka

když se posune hranice 1979
kolik motorek z ČR bude na startu?

myslím tím ryzích závodních speciálů?

opravdu by 1979 přilákal do Hořic na ostré závody nějaký zahraniční jezdce?
myslím tím bývalé závodníky...

Závody Dymokury 2013!

13.2.2013 v 11:48 | Nahoru | #166
Pokud se pořádá závod do roku 1972, tak jsem přesvědčen, že se startovní rošt 34 jezdci nenaplní v žádné třídě, pokud pojede solo. To platí i pro Radvanice atd. pokud se pojede do 1979, přijedou jezdci, co jezdí pravidelnost a bude se problém vůbec kvalifikovat. Navíc tím, že se vyhlašuje ještě kategorie B, to znamená dvoutakt 1967 a čtyřtakt 72, dojedou i další jezdci, kteří nestartují jen proto, že proti yamaze 72 nemají šanci. A i když jsem měl čtyřku z matematiky u maturity, spočítám, že z toto bude víc peněz z startovné.
Je jasné, že originál závodních strojů přibude méně, než clubsportů, ale pár jich bude a změna pravidel to další naláká.
U zahraničních známých jezdců je problém ten, že jich už moc nezávodí a ti, kteří ano, jezdí spíše pravidelnost či parade laufe. Nemají zapotřebí, aby si na nich léčili komplexy mladí kluci, kteří se bojí do šestek a jedou klasiky. Ale jak psal imoladu, pár jich je a dnes není problém obeslat organizace mailem, upozornit, pozvat atd.

1 reakcí na tento příspěvek Závody Dymokury 2013!

13.2.2013 v 11:50 | Nahoru | #167
jen pro porovnání, jaký má smysl třída klasik do 1972. Loni v Těrlicku dojeli do 500 ccm tři jezdci, v Kyjově do 750 dva.

Závody Dymokury 2013!

13.2.2013 v 12:14 | Nahoru | #168
Lehovec lépe bych to neřekl.

(reakce na) Závody Dymokury 2013!

13.2.2013 v 12:25 | Nahoru | #169

lehovec píše: jen pro porovnání, jaký má smysl třída klasik do 1972. Loni v Těrlicku dojeli do 500 ccm tři jezdci, v Kyjově do 750 dva.hm tohle je fakt

1 reakcí na tento příspěvek Závody Dymokury 2013!

13.2.2013 v 14:13 | Nahoru | #170
a taky je fakt ještě jedna věc

kolik máme v ČR tříd?
dakšny 2x
gepečka 2x
600 2x
litry 2x
mona
twiny
klasiky 175,250,350,500,750 + side

teď tady někde čtu o 400
nebo 4T 250

prosím vás, kde to bude všechno jezdit?
a hlavně jak to časově srovnat aby všichni odtrénovali 2x za den
a pak udělat nedělní závody na hodně kol, ne na 8 aby to nebyly sprinty
jak je tady dost propíráno jako kritika na pořadatele

kolik bylo kritiky že diskriminujeme ty nebo ty třídy

vůbec nejsem proti posunutí 1979
ale to by byla vlastně další samostatná třída

a te´d se s tím pořadateli nějak popasuj
protože by všichni chtěli u tebe jet

běda ti pořadateli když někoho vynecháš.........

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Závody Dymokury 2013!

13.2.2013 v 14:57 | Nahoru | #171
Larry> Není člověk ten ... co líbil by se všem

(reakce na) Závody Dymokury 2013!

13.2.2013 v 15:58 | Nahoru | #172

gorkin píše: Larry> Není člověk ten ... co líbil by se všemano gorkin to už víme

Závody Dymokury 2013!

14.2.2013 v 00:06 | Nahoru | #173
tříd je opravdu hodně, ale pořadatel má právo vybrat, co pojede případně, co sloučí. Ale třída do 1979 by nebyla nová, jen by nahradila klasik do 1972 časově tedy žádný problém, naopak, jelo by se rychleji...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Závody Dymokury 2013!

14.2.2013 v 08:40 | Nahoru | #174

Larry píše: Schleiz byl vyškrtnut z IRRC
protože si tam lidi, bydlící poblíž tratě stěžovali na hluk
takže bůhví jak to tam budou mít se závody dálnevím jak IRRC ale ostatní závody se jedou....

http://www.motorkari.cz/motosport/silnicni/idm/schleizer-dreieck-2013-zavody-se-mohou-konat-23844.html

(reakce na) Závody Dymokury 2013!

14.2.2013 v 09:17 | Nahoru | #175

Veronika-Suzuki píše: nevím jak IRRC ale ostatní závody se jedou....

http://www.motorkari.cz/motosport/silnicni/idm/schleizer-dreieck-2013-zavody-se-mohou-konat-23844.htmlIRRC ale ne

adit
http://www.motorkari...te-sezony-23409.html

Naposledy editováno 14.02.2013 09:18:34

Závody Dymokury 2013!

14.2.2013 v 09:33 | Nahoru | #176
No ale Schleiz tu byl zmíněn v souvislosti s veterány a ty se tam jedou...

(reakce na) Závody Dymokury 2013!

14.2.2013 v 19:16 | Nahoru | #177
Larry> Slovo vetoš mě celkem uráží,zní to jako veteš.

Závody Dymokury 2013!

15.2.2013 v 12:41 | Nahoru | #178
s účastí klasiků 500 a 750 je žalostná,kdo dojede je na bedně,trošku nezajímavé jak pro jezdce tak pro diváky

(reakce na) Závody Dymokury 2013!

15.2.2013 v 12:49 | Nahoru | #179

lehovec píše: v rámci Autoklubu se nezmění nic, protože tam jsou karty rozdané a ten, kdo je míchá, nic měnit nechce. Jsem přesvědčený, že ve výkonném výboru silnice nikdo neví, jak se veteráni v cizině jezdí a navíc je to všem jedno.To není přece možný,nějak by to mělo jít změnit,OP přece není bůh a vyděláno na ND už musí mít dost.To by mě zajímalo na co se v tom ačr vymlouvají.Tam to je asi pěkná banda .......

Závody Dymokury 2013!

6.8.2013 v 08:59 | Nahoru | #180
Změna v úvodu....ze vzpomínání třeba na těšení se na další podnik...
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist