Téma: Exekuce
 
11.10.2011 v 19:33
Zdravím, mám takový problém.
Mám motorku a skutra zaparkovaného u známého, jenže bohužel u něj řádila exekučka... Olepili mi i mou motorku a skůtra. Chtěli po něm dokázání že to není jeho(smlouvu). Problém je že já od motorky kupní smlouvu nemám, kupoval jsem to stylem předání peněz a dohody(motorka nemá spz).
Jak to můžu udělat aby tu nálepku prostě sundali a vymazali si to ze svého seznamu? Mám sepsat nějákou fiktivní kupní smlouvu nebo jak? Oni asi budou chtít ověření notáře že?

Předem děkuji za odpovědi, další informace odpovím. Napsal jsem to tak narychlo jelikož jsem stoho nějak vedle....

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Exekuce

14.10.2011 v 12:09 | Nahoru | #1

Rebel83 píše: To mi pověz, co jsem zkazil.
Ono se to snadno říká někomu, kdo si to nezažil.
To jsme tedy měly nechat zabavené věci odvést, pak se o to dohadovat, riskovat že o ně nadobro přídeme bo nám je někdo poškodí a pak na své náklady je tahat zpět?
Jednodužší bylo dluh zaplatit.
Teď klidně mohou přijít. Mamé od notáře udělanej soupis veškerého hmotného majetku a od 11.7.2011 když kupujeme kdejakou blbost tak pouze na jméno.


Ono ano a ne- totiž výklad exekutorů týkající se ustanovení §50 a § 51 vyhl. č. 37/1992 Sb., o jednacím řádu pro okresní a krajské soudy umožňují exekutorům, aby bez jakékoli odpovědnosti za majetkovou újmu, kterou tím způsobí třetím osobám, zabavili a odvezli i takové věci, u nichž třetí osoba exekutorovi předloží v době provádění soupisu písemné doklady, z nichž jasně vyplývá, že vlastníkem zabavované věci je někdo jiný než povinný. Exekutoři totiž s oblibou právě na základě těchto ustanovení odmítají na takové doklady byť jen na pohlédnout, argumentujíce tím, že jim dle právních předpisů nepřísluší posuzovat otázku, kdo je skutečným vlastníkem zabavovaných věcí. Ust. § 50 totiž výslovně zmiňuje jen tři typy exekučně zpeněžitelných věcí, které exekutor není oprávněn zabavit, ačkoli se nacházejí v bytě či jiné místnosti povinného.

Protože vyhláška v tomto výčtu neuvádí věci, u nichž je z předložených důkazů nepochybné, že je vlastníkem jiná osoba než povinný, exekutoři typicky vychází z toho, že jsou oprávněni sepsat i tyto věci. Pokud ovšem exekutor zabaví věci, u nichž mu byly předloženy jednoznačné důkazy o tom, že jejich vlastníkem je někdo jiný než povinný, přičemž na základě týchž důkazů později soud věci vskutku vyloučí z exekuce, pak exekutor zcela nesmyslně uvaluje náklady na třetí osoby. (to není z mé hlavy, ale odborná literatura...).

Tudíž asi jediný se dá- exekutora vpustit k sobě až s policií a jednat jen před nimi, z praxe je mi známo, že si pak vykonavatelé dávaj sakra větší pozor, jak postupujou...

Naposledy editováno 14.10.2011 12:10:03

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Exekuce

14.10.2011 v 12:25 | Nahoru | #2

Bludevil píše:

Tudíž asi jediný se dá- exekutora vpustit k sobě až s policií a jednat jen před nimi, z praxe je mi známo, že si pak vykonavatelé dávaj sakra větší pozor, jak postupujou...



Sice asi dobrá rada, ale principielně: Soudy jsou přetížené, proto dejme větší pravomoce exekutorům. A následně ke každé exekuci volejme policii, protože exekutoři si dělají co chtějí...podle mě postavený na hlavu. Někdo na ministerstvu asi blbě přemejšlí.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Exekuce

14.10.2011 v 12:29 | Nahoru | #3

Bludevil píše: Tudíž asi jediný se dá- exekutora vpustit k sobě až s policií a jednat jen před nimi, z praxe je mi známo, že si pak vykonavatelé dávaj sakra větší pozor, jak postupujou...

Přesně tak. Toto jsem psal v příspěvku #161
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist