Téma: Politika u piva: Přímá demokracie - ano, či ne?
 
2.6.2011 v 18:15
Tak jsem z dlouhé chvíle přemýšlel... v návaznosti na různé předešlé diskuze tu i onde, i návaznosti na aktuální správy ze světa... zda už se stranický a parlamentní systém přežil? A zda by bylo možné ho nahradit systémem „technology driven“ přímé demokracie - tj. každý občan svůj účet v online hlasovacím systému, o všem všelidové hlasování, každý občan může iniciovat změnu zákona či zavedení nového zákona formou petice atd...

Anketka...
Anketa: Je myšlenka přímé demokracie prostřednictvím technologií reálná?
Ano, ale jen když bude mít Číkus svázané ruce
16%
6
Ano, ale byl by to pěkný bordel
11%
4
Ano, ale vyšlo by to nastejno
3%
1
Ano, to je jediná správná cesta
24%
9
Ano, ale brzo by to někdo hacknul
11%
4
Ne, je to totální pitomost a utopie
35%
13

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Politika u piva: Přímá demokracie - ano, či ne?

2.6.2011 v 21:15 | Nahoru | #1
bathed> Ohledne ziveni, rikas kdo nas bude zivit. Snad mame obrovsky pokrocile technologie, nepotrebujem armadu nevolniku pro uziveni.

Proc plati clovek dan z prace a neplati ji stroj ? Kdo nas bude zivit ? Stroje, proto je vytvarime. Prumerny jeden zemedelec s kvalitni technikou, dokaze dnes uzivit 200 lidi. K cemu tedy sekat hromadu harantu ?

(reakce na) Politika u piva: Přímá demokracie - ano, či ne?

2.6.2011 v 21:34 | Nahoru | #2

Creck píše: bathed> Ohledne ziveni, rikas kdo nas bude zivit. Snad mame obrovsky pokrocile technologie, nepotrebujem armadu nevolniku pro uziveni.

Proc plati clovek dan z prace a neplati ji stroj ? Kdo nas bude zivit ? Stroje, proto je vytvarime. Prumerny jeden zemedelec s kvalitni technikou, dokaze dnes uzivit 200 lidi. K cemu tedy sekat hromadu harantu ?



S uživením bych to neviděl tak jednodušše. Teď trochu zjednoduším, jak to vidím já. Teď plácnu, ale například před 500 lety byl průměrný věk 35 let, kdy člověk pracoval do poslední chvíle a pak umřel na poli nebo v boji. Žádné důchody nebyly potřeba, protože každý byl schopen pracovat a uživit se skoro až do konce svého života. Lékařskou péči vykonával kovář a ranhojič a omezovala se na bylinky a ošetřování ran. V dnešní době je průměrný věk 77 let, ale tito lidé například už od 50ti nejsou schopni tahat kameny v lomu nebo pluh po poli. Ale chcou nové zuby, klouby, orgány a ty se musí někde vzít. Stroje musí někdo vymyslet a sestrojit. Zemědělec není soběstačný jako kdysi kdy mu stačilo umět nakrmit, okovat a dát do postroje koně. A i stroj platí daň z práce - byť nepřímou - jeho pořizovací cena, palivo, spotřební díly - ze všeho se platí daň. Když bude stroj stát tak nic nepotřebuje ale ani nevytvoří. A pokud tvoří tak se do něj musí investovat protože stárne a opotřebovává se stejně jako člověk. Proto je potřeba i pár dětí, aby si za nás mohli stoupnout za pluh, až my budeme chodit s tím umělým kloubem maximálně čučet někam na vrátnici.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist