cfmoto_800mtPROFIL UŽIVATELE

journeyman-cz

Offline: 31.1.2023 Hlavní stránka sekce

Skupina: Firemní
Pohlaví: Muž
Věk: -
Město: Všechromy
Lokalita: Praha-východ ...
Body komentářů: 9
ID uživatele: 350980
Registrace: 31.10.2018

Adresa profilu:http://journeyman-cz.motorkari.cz (Sdílet)


Black Movember

Akce "BLACK MOVEMBER"

Black Movember - Rozhovor s Edou Šlampou

Světem čtyřkolek se rozezněla zajímavá akce od CFMOTO, resp. dovozce Journeyman CZ, na téma movember. Pokud nevíte o co jde, tak ve zkratce je to původně celosvětová iniciativa, která má během listopadu upozornit a pomoci řešit problém rakoviny u mužů. A jejím hlavním znakem je nošení kníru v tomto měsíci a vlastně i knír obecně. Jak to ale jde spojit se čtyřkolkami? Na to jsme se zeptali strůjce této akce - Edy Šlampy z Journeymanu. 

Edo jak tě tohle napadlo?

Tak jak to při podobných nápadech bývá - hlavně shoda náhod. A také konzultace akcí s kolegy, se kterými máme často na různé akce různý pohled. V tomto případě se sešlo několik nápadů souvisejících s obdobím - tedy různé akce, výprodeje, obecně předvánoční blázinec a samozřejmě v posledních letech tolik populární “black friday”. Nechceme ale dělat nikdy nic stejně jako ostatní, často jdeme proti proudu, ostatně letos jsme v době zdražování měli akci takto přímo pojmenovanou - “proti proudu”. A i teď, v pořád poněkud nejisté době, jsme chtěli přijít s něčím speciálním. A měsíc listopad s celosvětovou kampaní “movember” nám přišel jako skvělý nápad. 

V čem akce spočívá? 

Akci jsme nazvali “BLACK MOVEMBER”. Odkazuje na akci typu “black friday”, ale my jí máme nejen v průběhu listopadu, ale i prosince, až do konce roku 2022. Nešlo jen o to nechat si narůst vousy, to ostatně zvládne každý chlap, ale my jsme si řekli, že kromě těch vousů uděláme ještě něco dalšího. Většina našich zákazníků jsou chlapi, největší procento pak v našem věku, a to je tedy věk sice v hlavě stále mladý, ale tělesná schránka je už poněkud použitá. A prevence rakoviny je v tomto věku už bohužel věc, která by se podceňovat neměla. Celá akce má i osobní podtext, i to byl jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli z každého stroje věnovat po dobu akce částku na boj s touto vážnou nemocí. Kdo tedy nyní koupí stroj CFMOTO, celkem zásadně ušetří (15.000 ,- sleva na vybrané 4kolky CFMOTO Gladiator, 5000/10000/15000,- sleva na všechny motorky CFMOTO dle typu) a zároveň z každého prodaného stroje putuje částka na boj s rakovinou. 

Část peněz jde na boj s rakovinou, kam konkrétně?

Z každého stroje CFMOTO vyhrazeného pro tuto akci jde 500,- na vybrané onkologické centrum. Konkrétní onkologické centrum si s dovolením ještě necháme pro sebe, ale mohu potvrdit, že se jedná o onkologické centrum v Praze. Kolegyně již vše s nemocnicí předdomluvila a v lednu 2023 bude částka veřejně předána. V tomto případě bych chtěl ještě zdůraznit a vyzdvihnout, že akce není zaštítěna jen dovozcem Journeyman CZ, ale do akce se připojilo i mnoho našich obchodních partnerů a za toto jim velmi děkuji a velmi si této aktivity vážím. Co je ale nejdůležitější je fakt, že pokud prodeje půjdou nadále tímto tempem, a lidé využijí skvělých slev, tak je pravděpodobné, že onkologické centrum od nás převezme finanční dar s šesticiferným číslem. 

Tváří akce je Harry Hinkley z Británie, o koho jde?

Harry je náš dlouholetý kamarád, skvělý anglický závodník na stroji CFMOTO Gladiator X1000, syn zakladatele jednoho z nejstarších CFMOTO importů na světě - anglické rodinné firmy Quadzilla. A mj. je to specialista na opravdu velmi originální vousouvé kreace, resp. kníry. Když jsem viděl jeho fotku, kdy byl unavený po závodě, opřený o řidítka vyfocen právě se svým pověstným knírem, bylo jasné, že on je dokonalý “model” pro tuto kampaň. Čtyřkolkář tělem i duší, závodník, člen rodiny, která má s podobnými akcemi také zkušenosti. Takže jsem Harrymu napsal, že mám takový speciální nápad a zda ho můžeme “použít”. Doslova jsem mu toto napsal, protože jsem věděl, že se sejdeme na výstavě EICMA, kde jsem mu již návrh na kampaň osobně ukázal. Celá akce a její charitativní přesah se mu ohromně líbila a Harry se svým “použitím” samozřejmě souhlasil.   

Jak dlouho akce ještě potrvá?

Akce byla původně jen na 3 typy čtyřkolek, resp. 2 čtyřkolky a bugynu Z1000. Po týdnu, kdy akce začala mít opravdu netradiční parametry a její dosah se ukázal být opravdu velký, jsme do akce přidali další stroj - naší vlajkovou loď Gladiator X1000 Overland. No a po dalším týdnu, kdy akci opravdu ve velkém podpořili i naši prodejci, ale i samotní zákazníci, jsme se rozhodli přidat i kompletní řadu motorek CFMOTO. Jak už jsem uvedl, zákazníci v době zdražování nakoupí opravdu výhodně nové stroje a to až do konce roku 2022! Znovu ještě zopakuji, že z každé v akci prodané čtyřkolky či motorky CFMOTO jde 500,- na boj proti rakovině. 

Chystáte se v trendu spojení marketingu s dobročinností pokračovat?

Myslím si, že tahle akce ukázala, že je to cesta, která dokáže spojit příjemné s užitečným. Zákazník v akci ušetří nemalé peníze, zároveň se díky ní podílí na charitativní akci a i díky tomuto přesahu do dobročinnosti se o akci dozví více lidí. Dá se říci, že je to výhra pro všechny strany. Takže odpověď zní, že vážně o podobném typu akce budeme rozhodně uvažovat. 

“BLACK MOVEMBER” nám ukázal, že to má smysl. Chtěl bych touto cestou všem, kdo se na ní podílí, poděkovat.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (0x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

TOPlist