bmw_renocar_srpenPROFIL UŽIVATELE

ludmal

Offline: 13.8.2022 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 66
Město: Vacenovice
Lokalita: Hodonín Jihom...
Komentářů: 1x
Poděkoval: 1x
Pomohl: 11x
Založil témat: 19x
Napsal příspěvků: 454x
Body komentářů: -3 / 1
ID uživatele: 330082
Registrace: 23.2.2018
ICQ:46304614
Skype:Luděk Malý

Adresa profilu:http://ludmal.motorkari.cz (Sdílet)


Komentáře
Nalezeno 10 záznamů

13.3.2020 Článek Tak jsem si našel tvůj cestopis a musím konstatovat ,že je naprosto nudný,ani jsem ho nedočetl do konce.Skončil jsem u toho,jak sis kupoval v Maďarsku tvarohový koláček.Jestli si myslíš,že tohle je zajímavé v cestopisu,tak za mě určitě ne.
13.3.2020 Článek Zajímal by mě nějaký tvůj cestopis,ale bohužel jsem ho nikde tady nenašel.Ten by byl určitě za 5.
14.11.2019 Článek Na příští rok přemýšlím Moldavsko, nebo Estonsko. Trochu mě zklamala ta krajina v Moldavsku.Letos jsem jel Ukrajinu a Rumunsko. Transfagaraš jsem neprojel celý, v červnu byl ještě zavřený, tak bych to ještě z opakoval. Jsem taky z Hodonína. Můj cestopis. S chopperem na Ukrajinu a do Rumunska.
-1
30.7.2019 Článek Sugy,už jsem si s tou myšlenkou pohrával,vyměnit Draka za lehké enduro.Ale,na to dojde až budu starý a Draka neudržím. .S Drakem ještě určitě sjedu Albánii a malé Rusko,Kaliningrad.
20.7.2019 Článek Geodet,vůbec se toho neboj,ono to vypadá,že je to drsné,ale není to tak.Ukrajina je super,lidé příjemní a zážitky,které ve mě zůstanou .K policajtům se chovej slušně,oni se taky chovají slušně,ale chtějí prachy a nubuď z nich připosraný,ale né zase velký suverén.Vojáci vypadají přísně,nemluví s tebou,prohlédnou ti kufry,nejsou arogantní a neublíží ti.Kdyby přišli na to,že si je natáčím,tak to bych asi neustál.Určitě jeď přes Ukrajinu,stojí to za to.Nás jelo pět,ale přes Ukrajinu jsme jeli jenom dvá,potom toho litovali.Koločava super zážitek.Na Koločavě řekni majiteli Četnické stanice Alešovi,ať vám zajistí průvodce.
20.7.2019 Článek Zdravím vector007,já sem sebou vezl pořádné nářadí,náhradní lanka,sprej na opravu pneu a malý kompresor a samozřejmě mět motorku v pořádku.Já jsem obul tvrdé gumy Metzeler maraton ultra,ale zase jsem si neužil Transalpinu a Transfagaraš .Velkou část jsme jeli v dešti,tak mě to pdjíždělo. Ještě dobré nepromoky,také rukavice a návleky na boty.Doporučuji jsi na Ukrajině dopoledne koupit pečivo na večeři a snídani,odpoledne už pečivo nekoupíte a není vždy možnost hospody.Ale paní domácí na noclehu byla vždy příjemná a ochotná a nějaký chléb se u ní vždy našel.Počítejte,že chopperem na Ukrajině uděláte průměr 20 km/h. Tlumiče a motorka celkově vydržela bez problémů.Akorát se mě urvalo uchycení bočních kufrů a utřepal zadní nosič.Řešil jsem to kurtnů a gumicukem - vzít sebou.Zážitky úžasné,určitě se tam vrátím.Jo a ještě policajti a celníci.Celníci nechutní jak prdel,ale úplatky nechtěli,až na jednoho,který chtě na kafíčko.Policajti usměvaví,příjemní,ale chtějí úplatky.Chovejte se slušně,nic neplaťte,smlouvejte,třeba i hodinu.Když už to nemělo konce,tak jsem vyměkl a dal jsem mu 5 eček.
17.7.2019 Článek Brukev,co by si chtěl,abych tady psal,jak ti budou policajti na Ukrajině pomáhat a chránit,chlapče,tak na to zapomeň.
-1
17.7.2019 Článek Brukev,tak si toho nevšímej a nereaguj na to.Já jsem to psal a natočil, pouze jak to je na Ukrajině.
-1
15.7.2019 Článek Kluci,píšete mě tady,že ten cestopis je krátký a stručný. Mám natočených 20 hodin videa a více jak 100 fotek,ale měl jsem obavu,aby to nebylo nudné a přečetli jste to až do konce.Teď mě to mrzí,že jsem tam toho nedal víc. Připravuji cestu do Finska,tak se polepším.
+1 -1
19.6.2019 Video S chopperem na Ukrajinu a do Rumunska

Tento článek a video bude spíše zajímavé pro motorkáře, kteří se chystají na Ukrajinu a do Rumunska na chopperu nebo na cestovní motorce. Nechci tady dělat chytrého, mnozí z vás tam již byli několikrát, ale byla by škoda se o to nepodělit.
Z Rožnova pod Radhoštěm nás vyjelo pět, ale na Ukrajinu jsme jeli dva. Setkat jsme se měli v Rumunsku. Přechod jsem na doporučení zvolil Velikiy Berezniy.
První setkání s nechutným a zamračeným ukrajinským celníkem, který byl naštvaný, že v EU nám padají pečení holubi do huby a on musí makat. Přesto jsme projeli za 10 min. Po 10 km nás zastavila policie s vojákama. Ukázal mě, ať zastavím nalevo, po tom napravo a potom zase nalevo. Klasická kontrola - že jsem jel doprava a dal jsem směrovku doleva. Oba máme zaplatit 20 euro. Asi po 40 min. smlouvání /jak v Egyptě na tržnici/,jsem si vyslékl bundu a zapálil cigáro. To ho asi naštvalo, že mám čas, tak ať jdu za ním do auta. Já mu říkám, že nepůjdu, jedině když napíše protokol a já zaplatím na hranicích. Nakonec řekl: „Daj 5 euro a jeď“.
Pokračovali jsme na Užgorod. Přes policejní, vojenské hlídky a zátarasy jsme se do centra nedostali. Říkám vojákovi, ať nás pustí, že jsme turisti a on, že chytají teroristy. V Mukačevu to bylo to samé. Dále na Khust a Koločavu. Pro mého choppera ta cesta byla hodně náročná. V lese nás zastavili vojáci v plné zbroji a prohlédli nám bágly, jestli nevezeme zbraně. Potom ještě jedna policejní kontrola, policajt mává lepačků, jako by odháněl mouchy a já jsem myslel, že mám pokračovat, ale to byl průser. Kolegu zastavil, že já jsem ujel. Po chvíli jsem se vrátil a chtěl po každém 500 Hřiven. Kolega zvolil novou taktiku-my jsme důchodci a nemáme many. Nakonec jsme to ukecali na 5 euro.
Ubytování v Koločavě ,četnická stanice, majitel Aleš ,velice příjemný a ochotný, ještě večer do 23 hod. nám zajistil průvodce. Ráno jsme pokračovali prohlídkou Koločavy do 15 hod. Všude na vás dýchá Nikola.
Potom směr Rumunsko na přechod Solotvino. Nejhorší cesta 20km před přechodem. Tam si celník vyžebral 1 euro na kafíčko. V Rumusku, už za tmy, v lese, jsme chtěli vysvléct nepromoky a tam jsem poznal co jsou to toulaví pastevečtí psi. Ale dobře to dopadlo. Asi ve 23 hod.ubytování v Rumunsku a setkání s klukama. Následovala Turda-solný důl. Nádhera, patří mez 10 nekrásnějších míst na světě. Potom Bran a upíři. Transfagaraš-nejkrásnější silnice světa, věděl jsem, že je neprůjezdný. Odstranil jsem zátaras a jeli jsme nahoru, pouze dva. Déšť,zima,vítr, mlha, náledí. Asi po 40 km šesti metrová lavina, konec cesty. Ještě sjezd dolů, což bylo ještě náročnější. Tam jsem si sáhl na dno, ale přesto jsem si to užil. Transalpina už byla brnkačka, i když byla mlha a pršelo. Škoda, že jsem se nemohl kochat.
A hurá směr Banát, Svatá Helena. To už jsme jeli zase jenom dva. Potom cesta přes Srbsko,v Bělehradě na obchvatu šílená doprava kamionů a Maďarsko Hevíz, tam jsme načerpali síly v termálu.
V Rakousku se zastavit na Moravském Poli za Přemyslem Otakarem a domů. Celkem jsem projel 7 států, najel 3740 km, z toho nejméně 2000 km v dešti. Natankoval 198 l benzínu. Na úplatcích jsem zaplatil 11 euro. Cena za ubytování 10 – 15 euro se snídaní. Nejdražší ubytování v Maďarsku. Kolega 1x odtahovka na defekt, 2x odtahovka na servis. Já 1x pád, kolega 1x pád.
Závěrem - bylo to něco úžasného. Nedá se to popsat. Doporučuji takovou cestu, ale ať tam nejede ten, kdo se bojí o motorku a nemá na to žaludek.
Luděk Malý st.

TOPlist