PROFIL UŽIVATELE

megacruiser

Offline: 16.2.2019 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 41
Město: Brno-Bystrc
Lokalita: Brno-město Ji...
Napsal příspěvků: 11x
ID uživatele: 166
Registrace: 8.2.2008

Adresa profilu:http://megacruiser.motorkari.cz (Sdílet)


Komentáře k článkům
Nalezeno 241 záznamů

6.1.2019 Lazareth představí létající motorku Technicky krásně zpracované, škoda jen, že to nebude fungovat. Kola bez středů mají extrémně malou životnost a velký jízdní odpor - zde jsou ve středech kol proudové motory. Jestli se dobře dívám, tyto použité 4 proudové motory se používají pro aplikace, kde stačí životnost v řádu hodin. Potom se motor musí rozebrat a repasovat, jinak by se zadřel a rozletěl - vzhledem k otáčkám rotoru by to pro okolí nedopadlo dobře. Navíc ty malé motory na videu nemají dostatečný tah aby unesly něco tak těžkého. Motory by musely být vzhledem k hmotnosti vozidla masivnější. Tento český by mohl stačit, unese až 150 kg. Jediná chyba - bude stát tak 45-50 tisíc euro x 4 kusy :( https://www.strojir...roudovy-motor-od-pbs
21.10.2018 STK pro motorky jednou za čtyři roky Jak je to s STK, která třeba propadla na začátku tohoto roku? Nebo prostě před letošním říjnem? Taky se automaticky prodlužuje a vlastně už propadlá není?
24.5.2018 Ducati Monster 821: 25 let s přívětivou příšerou Opravdu škaredá rozpočtovka. Na Monsteru byl vždy dominantní masivní trubkový rám a v něm odhalený motor. Od pohledu technicistní a lehká stavba. Tohle? Neuspořádaná změť černých trubek, hadic a plastů. Pohledem není poznat, co za typ motoru tam je, plasty ho zcela zakrývají. Kdyby tam dali řadový dvouválec, nikdo to ani nepozná. Korunu tomu dávají laciná černá kola a imbecilně vedené výfukové koleno zadního válce. Proč to dřív šlo řešit mnohem líp? Tato smrtelně vyklidněná rozpočtovka pro kravaťáky se podobá spíš skůtru, asi by ji měli přejmenovat spíš na Suckster...
+2 
30.4.2018 Kymco a elektrická revoluce? Hlavní nesmysl je nabíjení vnitřních vestavěných baterek z těch přenosných. Nabíjení je vždy o velké ztrátě energie, touto operací se zbytečně snižuje dojezd. V našem podnebném pásmu skůtr auto nenahradí. Muselo by se přijít s něčím jednostopým ale kapotovaným se samobalančním systémem a vytahováním pomocných koleček při stání na křižovatkách. Chtělo by to něco jako menší a podstatně vylepšený dálník.
3.2.2018 Yamaha to s tříkolkami myslí vážně a zřejmě není sama Je to široký jako auto a má to všechny nevýhody motorky. Super, to bude trhák... Btw. motorka je i toto: http://img.motorkar...e/2012-09/392174.jpg Dokonce 4 místná :)
3.2.2018 Manet a další motocykly ze Slovenska Nezapomenutelné stroje. Fechtly - jezdil jsem na 21 - mě vždycky štvaly šílenou mezerou mezi 1 a 2 - i když se jednička vytočí na maximum, dvojka se s těží chytne. 3 kvalty s tak slabým motorem s velmi omezenými použitelnými otáčkami prostě byly málo. Dědův skůtr Manet máme pořád taky - ten se zase neustále kazil a měl neskutečně měkký rám, kroutil se jako čert.
29.12.2017 Aprilia Shiver 900: Dvojí tvář Starý model je prostě hezčí, toto je v designu krok zpět. Vypadá jako nepovedený garážový tuning původního modelu po bouračce. Černý motor, černá kola, černý blatník, černá kyvka, podivné výfuky, více překrytý rám, motorka tak nějak opticky ztěžkla. https://www.cyclewo...a-shiver-750-bub.jpg
29.10.2017 Kawasaki představila nového retro naháče Z 900 RS Konečně krásná motorka a trefa do černého, žádná kosmická moderna které dnes vypadají všechny stejně divně a tuctově. Ocenil bych stupačky trochu níž, ale to asi půjde řešit. A taky by to chtělo cenu tak o 50 - 100 tisíc nižší, takhle budu muset počkat, až ji nějaký blázen po pár letech prodá jestli se někdo takový vůbec najde :) Dal bych jí přednost i před podobně hezkou, ale vzduchem chlazenou CB od Hondy - s dnešními emisemi a chudou směsí bude problém udržet vzducháč v rozumných teplotních mezích a vnitří válce asi dostanou hlavně po městě dost zabrat.
15.10.2017 Kawasaki ve videu láká na novou přeplňovanou motorku H2 asi pojede, ale design je z kategori "fuj". Takhle vypadá nedostižná zelená dokonalost jménem ZX12R :) http://p2m.mbike.co...1/855/18723348_d.jpg Má nejen dokonalý design, i použitý rám typu monokok je technická lahůdka. Snad časem nějakou původní seženu abych si ji mohl vystavit v obýváku jako umělecké dílo
15.10.2017 Dvoutaktní šílenost: přestavba ČZ 250/455 Aneb bastl ve stylu "co dům dal" snadno a rychle. Když už zničili dnes poměrně hodnotný motor, mohli přidat taky výfuk s expanzní komorou. Poladit motor a nechat tam původní vykuchaný výfuk? Nechápu smysl celého stroje - moře práce a vznikl slabý krám s těžkým slabým motorem, který stejně nejde na zadek plynem a ani nevypadá dobře díky odfláklému finiši.
+2 
31.7.2017 Dvoudílné přilby od Vozz Helmets nepotřebují pásek pod krk Až helmu s tímto principem otevírání bude používat aspoň polovina jezdců v MotoGP, jdu do toho možná taky. Potom bude jasné, že je bezpečnostně na úrovni normálních helem. Do té doby zůstanu u karbon kevlarové klasiky s řemínkem a O kroužky. Btw. skořepina této mojí staré helmy je tak masivní, že když se dá na bok, udrží váhu dospěleého člověka aniž by se rozlomila nebo deformovala - výrobce tam měl tenkrát skořepinu na podobné "pokusy" :)
21.7.2017 Ducati Diavel Turbo: Rudý ďábel na steroidech Jestli se dobře dívám, veškerý nárust hmotnosti je jen na pravé straně motorky - klopení do levé zatáčky asi nebude úplná sranda a po rovině bude muset sedět trochu na boku nebo bude jezdit nakřivo :)
17.5.2017 Motoscoot uvádí na trh nový elektrobike Duck 120 Nm? To bude asi stejně vypovídající hodnota jako 1500 W P.M.P.O u nejhorší čínské audiotechniky - tam je to výkon který lze realizovat po dobu jedné pikosekundy před tím, než to celé zhoří. Motor v zadním kole je kravina - vysoká neodpružená hmotnost, problémy s vedením elektřiny. Ale je to levné, levnější než pořádný motor v rámu a pohon řemenem. Celý tento produkt je typická čínská "navoněná bída" - zajímavý design maskující naprosto zastaralou a lacinou techniku. Tyto motory lze sehnat přímo z číny za zlomek ceny, baterky a regulaci též.
+1 
11.5.2017 Známé i méně známé motocykly Suzuki - část první Na RF si taky vzpomínám - v době kdy se začaly masivněji objevovat japonské mašiny tak dokonalým designem čněla nad ostatní. No ale bylo to jedno, king byl tehdy každý s japonským čtyřválcem :)
4.5.2017 Scrooser Pure: elektrokoloběžka do města Větší kravinu jsem neviděl. Extrémně těžké, velký valivý odpor nesmyslně širokých kol. Není ani skládací, takže nehrozí ji odvézt třeba v kufru auta nebo ji nacpat do výtahu, dát do bytu. Místo širokých kol mohli dát úzká kola a tlumiče - komfort jízdy lepší a dojezd taky. Ale nevypadalo by to cool, že... A peněz to stojí jako velká motorka. Tipuji, že 9/10 ceny je marže.
Předchozí
1 2 3 4 5 6 7... 17
Následující

TOPlist