bmw_stratos_kvetenPROFIL UŽIVATELE

danny355

Offline: 27.4.2019 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 45
Město: Heřmanice
Lokalita: Ostrava Morav...
Napsal příspěvků: 61x
ID uživatele: 145324
Registrace: 14.7.2011

Adresa profilu:http://danny355.motorkari.cz (Sdílet)


Komentáře k článkům
Nalezeno 261 záznamů

27.4.2019 Rozlučková cesta splněných přání Díky za pěkný cestopis . Tyhlety věci moc rád čtu .. Asponˇ takhle, u mě stojí v garáži stroj s označením PCX a výlety do Beskyd z města metanu, jsou pro ten stroj hraničním limitem .. a zatím to z mnoha důvodů nevypadá,že se mi co se výletů a stroje týká, podaří zvednout level .. Jak říkám,díky za pěkné čtení ..
23.3.2019 Zasedal Odvolací soud FIM, rozhodnutí padne později to unavix ... přesně ..
14.3.2019 Požár zničil kompletní vybavení testujících týmů MotoE V závodech těchto motorek se skrývá testování komponentů do strojů,které budou jezdit v budoucnu v sériovém provozu .. Takže vzniklo škodu pravděpodobně zaplatí pojištˇovna a odloží se o nějakou dobu start těch MotoE závodů .. nic víc,nic mín' .. pokud to zapálil nějaký anti-elektro mačo a přijdou na něj,tak má do konce života co splácet ..
Celý ten to E-průmysl je myšlen naprosto vážně a bude dřív nebo později prosazován stále víc důrazněji . A klasické zážehové spalování ropy a produktů z ní bude pro maloodběratele ( tedy fyzické osoby ) čím dál víc znevýhodn'ováno .. danˇz benzínu, třeba nově danˇz klasického zážehového vozidla apod..
V posledních pár dnech jsem četl 3 takové věci :
- první je,že hodnoty CO2 se zvyšují .. takže downsizing není to pravé, musí se urychlit přechod na elektro
- druhá,že řidičům otrnulo a jsou odvázanější čím dál víc
- a třetí,že se uvažuje o plošném zákonu na dB killery výfuku .. o hlukových emisích se moc nemluví,ale taky to je prý problém ...

Takže at' se mi to líbí nebo ne,
at' zní dobře zvuk Harleje nebo éR 1 ,
tak čekám v brzké době přitvrzení zákonu pro motoristy ..
a můj osobní názor je,že nejpozději do 50 let ( kéž by ) ,
se budou na zážehové motory lidi chodit dívat akorát do muzea ...
Ono na běžném člověku se nejlíp zkouší novinky a co vydrží,velké firmy a stroje ( letadlo,lodě ) tady to ještě několik dlouhých let vydrží než příjdou na alter pohony těch strojů ..
+1 -1
26.2.2019 Test MotoGP – Test v Kataru uzavřel nejrychlejším časem Viňales Jestli jste zaregistrovali Karlův ksichtbůk (fb),tak byl v pohodě a říkal na videu :

" Testování,pecka,otestovali jsme co jsme chtěli a ztrácíme 3 setiny na 13-tou pozic .. takže spokojenost .."

Takže uvidíme v ostrém závodě,jestli se zadaří .. víc se asi nedovíme .. ale nevypadal,že by si kvůli výsledku testu dělal hlavu .. kdoví co mají za plán ..
ale je to už v MGP takový mazák, že divadlo nemá zapotřebí hrát ..
+1 
16.2.2019 Custom Cubs: Asijské šílenství přichází do Evropy Hm .. nevypadaly takhle kdysi v " dávném středověku " stroje s názvem Jawa 50 typ 555 ... hm
+1 
19.9.2018 Jawa 350 Special: Totální magnet! Ale i když tuto Jawu vidím celkem pozitivně,tak si nemůžu pomoct a ptám se :

Co dál Jawo ?

Současná nabídka .. to je téměř celé retro serie .. s nesmělým pokusem o enduro v podobě Sportarda ..
Tahle nabídka bude ve hře dalších 10-15 let ?
Vycházet ze "čtvery" nebo " osmy " několik desetiletí je mírně řečeno hnus ..
Lisovat kaslíky pod sedlem z repasovaných forem ze 70 let .. to je ... prostě maras ...

Co dál,co dál Jawo ???
Jaký bude vývoj,jaký bude progres značky .. ?
19.9.2018 Jawa 350 Special: Totální magnet! Odborníci .. třeba zdejši redaktory považuju za odborníky a jde tady najit i test CF moto 650 ..
- tvrdím jednu věc,hodně procent kvality stroje dělá přistup majitele stroje a jde úplně stejně zkazit stroj označený jako " renomovaná značka " tak stejně i stroj označený " obšlehlý shit " ..

Znáš někoho kdo ten stroj má ,že zcela jasně tvrdíš,že tato Jawa už sráč je ? Nějaké přímé nebo důvěryhodné nepřímé zkušenosti by byly ? Pokud ano tak sem s nimi ..

I když mám v nicku znak Hondy,tak to není pro mně nějak směrodatné,rozhoduju se podle většího množství recenzí,jak redaktorů tak majitelů,ceny a podle toho na co budu jakou věc /stroj potŕebovat nebo chtít a to platí obecně... takže nejde říct co bych si vybral .. Spíš jde řict,že některé nové motorky .. působí jako vetřelci s těmi rúzně akčně tvarovanými plasty a třeba taková udržovaná klasika typu trubky,motor,chrom a plechy má své kouzlo,ale i to není nezbytné ..
+1 
19.9.2018 Jawa 350 Special: Totální magnet! Shrnul bych to asi takhle ..

- Jawa se trefila do současné retro módy
- je to od Jawy nejpovedenější stroj za poslední dobu.
- je to průměrný stroj,dá se říct rozpočtovka
- nich lepšího Jawa v současnosti vytáhnout nemůže
- je to stroj vyrobený v duchu globalizační politiky
- své kupce si najde, je to do jisté míry jako s Audi, spousta lidí je uznává jako špičku,takže by bylo rozumné,aby je kupovali všichni .. tak proč se stále prodávají Fabie ?
- kdyby to byl ručně precizně dělaný stroj byl by nezaplatitelný
- že je to Čína ?
Vzpomínáte jak dopadla Kawasaki Er-6n ? Nejdřív ji obšlehli a nakonec jim Kawa prodala licenci a dnes při hodnocení Er-6n a CF Moto 650 MT ( Čínský klon Er-6n ) se najde dost odborníků,kteří tvrdí,že Číňan je na tom lépe..
Prostě takto to je,globalizace řádně pokročila a kdo je malý hráč a nepřizpůsobí se jde z kola ven ..
Kdo chce jezdit sáhne po tom na co má,kdo chce jedinečnou,precízní a náležitě luxusní techniku a je ochotný vysázet raketu peněz na stůl,tak si objedná třeba BMW HP4 ..

Ta Jawka vypadá dobře,s dobrým přístupem a pokud to technicky nebude sráč,tak svou cenu a klienty bude mít ...
+2 -2
17.9.2018 Jawa 350 Special: Totální magnet! Pěkný článek,bez předsudků . Tohle je nejpovedenější JAWA za poslední roky. Že nemá echt Český motor ? Pche,je jasně známo,že je tam Shineray,který se dodává i do jiných rámů a kdyby tam byl,tak náklady s vývojem motoru,homologací a s vyhověním všech různých EU norem by cenu vyhonily na 250 tisíc plus .. Jawa je malý lokální a ještě Český výrobce oproti třeba Škodovce ,která je už čistě Německým podnikem na který šikovní Čestí pracanti usilovně dřou .. Kecy o tom,že jediná echt JAWA byl Pérák a že pan Janeček by se v hrobě obracel, jsou už jen plané nostalgické žvásty o historii .. probuďte se už konečně ! Řeči o nějaké dotaci .. Řeší to nějaké úřady ? Ne,nevím o tom ,takže kde není žalobce,není soudce a Tečka ! Na rozdíl od Škodovky,kterou konkurence s nadšením .. sežrala i z pozemkama .. je JAWA ještě Českým podnikem,i když s nějakými podivnostmi kolem a jak už psal autor článku,pokud měla někdy JAWA dobře našlápnuto,tak je to s tímto strojem .. ! To mě vždycky úžasně baví, jak se my Češi bijeme hrdostí do hrudi nad echt Českou kvalitou a historii,ale téměř jakýkoliv domácí výrobek hned unisono strháme co to jen jde ..
+4 -2
13.9.2018 Romano Fenati ukončil svou závodnickou kariéru Chlapeček je ještě ukřivděný .. Když se krapet " jiskří " od plastů při kontaktu mezi jezdci na dráze,tak je to OK,přece jen je to závod a svým způsobem boj,není to žádné sterilní a ohleduplné kroužení po okruhu .. Vyhrát chtějí všichni,ale to co udělal už bylo přes limit .. to už i ta "taran jízda " Markéze z před nedávné doby nevypadala tak zle ... Trochu si to je třeba srovnat v hlavě mistře ...
5.9.2018 Abraham pokračuje v MotoGP s Avintia Racing Gratulace Karle !
17.8.2018 Zero – tiché motocykly bez výfuku Atˇse nám to líbí nebo nelíbí,je to vývoj a budˇje to cesta do nikam,nebo se to ujme ..
a řekl bych že varianta B je správně ...
Před časem tu byly hádky na téma ..čínský šunt bych si nikdy nekoupil .. a dnes ..

https://auto.idnes.c...1_110918_motorky_taj

Tady je pěkné srovnání elektro,kde je e-moto označeno jako stroj,
který zatím ještě stále ztrácí na tradiční bike ... počkejme za pár let ..

http://motosvet.cz/t...tricky-motocykl.html

Nikdo nikoho nenutí to kupovat,ani já bych si to ještě nekoupil .. ale nejde o ten stroj, jde o zdánlivě druhotné věci .. upraví se benzín pro moderní stroje ( rozumí se stroje do stáří max 5-10 let ) , uvalí se nějaká eko-danˇ na stroje se spalovacím motorem a spousta klasiků bude stát naleštěná v obýváku místo stěny, bude obtížné sehnat ten správný benzín bez sraček atd.atd. ..
Kdysi byly koně na vše a přišla doba železného oře ..
dneska je živý kůnˇ, v podstatě raritní a tuze drahý koníček ..
že by to s motorkami a auty dopadlo jinak .. ?
Bohužel .. pochybuji ...
16.8.2018 MotoE 2019 – Novinky z Rakouska včetně seznamu týmů Připomíná to zvuk turbovrtulových leteckých motorů ..
Pokud dají E-Moto popularitu v podobě světových závodů přenášených do celého světa a získají nějaké hvězdné jméno ( třeba stárnoucího slavného pilota MotoGP ) ,tak to lidi začnou brát .. a politici tomu pomůžou brutálním zvyšováním limitů emisních norem a mainstream tomu dodá punc exkluzivity ..
Něco ve stylu, " kdo nemá E-moto není Cool .. " sice to připomíná dnešní nalejvání do hlav typu " Kdo není teplej,tak není normální .. " .. ale takhle se to dělá dnes ...
Jinak pěkné video ze Zeleného ostrovního pekla ...


+1 
12.8.2018 Nejlepší pokažená dovolená Dobrý článek a tu navigaci co nejrozumnějii do úrovně očí.. Mapa na báglu na nádrži nebo na řidítkách,to je slušná šance na průser ..

Ne nadarmo je "dakaristi " mají pěkně vysoko,
jak koukneš dolů,tak bajk jede pořád dál a když třeba na hlavní trefíš z boku dodávku,kde její řidič tak nějak " přehlídl ",že by měl dát přednost, tak je to zlý .
Ať se daří a kolečkama dole ..

https://dirtbikemaga.../JirsaCockpitweb.jpg
23.7.2018 Jarvish X-AR je chytrá helma s kamerami a integrovaným displejem Nástup technologií ... který už mě nepřekvapuje ...
Head-Up displey jsem čekal,protestoval bych proti poslouchání hudby v přilbě...
Na sportovní jízdu tohle zřejmě ne, pro cestovatelé, pro kochače krajinou ,
pro pracanty jedoucí z bodu A bodu B a pro lidi jezdící na skůtrech to bude časem běžná věc ..

Přichází svět motorkářů 2.0 , kdy nafukovací airbag, multimediální motocykl komunikující s helmou pilota, kde mu časem na ten head-up displeyj motorka vypíše i nějaký počínající problém
( málo paliva, příliš se hřejíc motor, upozornění,že jede rychleji než je povoleno atd.. )
bude zcela běžným standartem ..

No a jezdec jedoucí v kožených botách , v ryflích , v černé kožené bundě,
v běžné integrální přilbě na stroji typu Honda CB 1000 classic bude považován za exota,
na kterého je vhodné se jít kouknout do muzea,ale ne ho potkat na cestě ...

Celé tohle to strašné pospíchání za modernou mi příjde ujeté a čím dál víc je mi to proti srsti,
ale bohužel ... vždycky si připomenu dobu kovbojů na Divokém západě, jak taky protestovali proti zavržení " starých dobrých časů " ,
proti nástupu železničního oře,proti zavádění industrializace atd.. jak dopadli ?
Svět,doba a čas je bez milosti semleli a dnes se věci z kovbojského života hrají jako šou v arénách s povykujícími diváky ...

Sorry za tu nostalgii, ale nemohl jsem si pomoct ...
+2 
Předchozí
1 2 3 4 5 6 7... 18
Následující

TOPlist