WSBK Portimao – Superpole vyhrál Laverty, první závod Rea

Sobotní program desátého podniku sezony mistrovství světa superbikových motocyklů zvládli jezdci všech šampionátů odjet na suchém povrchu a za poměrně příznivých teplot. Dopoledne jezdci absolvovali poslední tréninky, následovaly bitvy o pozice na startu a první závod superbiků. Ten vyhrál Jonathan Rea, který si na konto připsal jubilejní padesáté vítězství s Kawasaki, pětašedesáté celkově. Český závodník Jakub Smrž závod nedokončil. Start z pole position si v sérii WorldSSP zajistil Lucas Mahias, Tom Edwards startuje první ve WorldSSP300 a na první pozici zajel v kvalifikaci STK1000 Federico Sandi.

MS Superbike – 4.volný trénink

Poslední volný trénink superbiků vyhrál Marco Melandri (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) časem 1'41,601 sekundy. Jen 0,065 sekundy ztratil druhý v pořadí Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team), třetí Michael van der Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK Team) byl o 0,674 sekundy pomalejší. Výborně zajel čtvrtý Xavi Forés (Barni Racing Team), pátý byl Jordi Torres (MV Agusta Reparto Corse), který už příští týden pojede závod MotoGP v Aragonii. Český závodník Jakub Smrž (Guandalini Racing) je s časem 1'45,086 sekundy dvacátý.