WSBK Portimao – Sprint SBK vyhrál Razgatlioglu, druhý závod SBK Bautista

MS Supersport 300 – Závod (2)

Do závodu na 13kol startoval z první řady Dirk Geiger (Fusport-RT Motorsports by SKM-Kawasaki), Alvaro Diaz (Arco Motor University Team) a Mirko Gennai (Team BrCorse). Z druhé řady odstartoval Kevin Sabatucci (Kawasaki GP Project), Matteo Vannucci (AG Motorsport Italia Yamaha) a Alex Millan (SMW Racing). Třetí řada a Bruno Ieraci (Prodina Racing WorldSSP300), Samuel Di Sora (Leader Team Flembbo) a Inigo Iglesias (SMW Racing). Jelikož je Victor Steeman ve vážném stavu v nemocnici, jeho tým MTM Kawasaki s jezdcem Rubenem Bijmanem do druhého závodu nenastoupil. Lennox Lehmann (Freudenberg KTM - Paligo Racing) startoval poslední kvůli tlaku v pneumatikách, který nebyl v souladu s pravidly.

Po prvním kole vedl Bruno Ieraci za nímž jel Matteo Vannnucci a Alvaro Diaz. Vedoucí skupina měla mnohem víc jezdců, takže do ni patřil čtvrtý Humberto Maier, pátý Alex Millan nebo šestý Mirko Gennai. Ve čtvrtém kole jel první Matte Vannucci, druhý Alvaro Diaz a třetí Mirko Gennai.

Po pěti odjetých kolech vedl Mirko Gennai, druhý byl Matteo Vannucci, třetí Bruno Ieraci a čtvrtý Alvaro Diaz, vítěz letošního ročníku WorldSSP300. Diaz chtěl vyhrát a dával do toho maximum. Následovala kolize tří závodníků, ale naštěstí bez zranění. Jednalo se o jezdce Humberto Maier, Enzo Valentim a Dirk Geiger. Incident byl vyšetřován komisaři FIM.

V polovině závodu měla vedoucí skupina stále početné zastoupení, takže se pozice měnily každou chvíli. Vedl Matteo Vannucci, druhý jel Alvaro Diaz, třetí byl Devis Bergamini. O vítězství v závodě bojoval také čtvrtý Mirko Gennai, Bruno Ieracci nebo Marco Gaggi a Alex Millan, jemuž pět kol před koncem patřila sedmá příčka.

Poslední závod sezony WorldSSP300 vyhrál Mirko Gennai, druhé místo obsadil Alvaro Diaz, letošní mistr světa, třetí byl Matteo Vannucci, vítz soutěže Nováček roku 2022. Třetí místo bylo pro Vannucciho jako dárek, jelikož těsně před cílem spadl původně třetí Devis Bergamini..

Supersport World Championship 300 – Závod (2)