WSBK Misano - První závod vyhrál Álvaro Bautista

Čtvrtý podnik sezóny na okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli pokračoval kvalifikacemi a prvními závody. Superbiky ovládl Álvaro Bautista, který nedal soupeřům šanci a cílem projel s náskokem více než pěti sekund. Druhý skončil Jonathan Rea a třetí po technickém problému Razgatlioglua Michael Ruben Rinaldi. V třístovkách rozhodovaly milimetry. Radovat z vítězství se nakonec mohl Matteo Vannuccini. V Supersportech sice cílem na první pozici projel Lorenzo Baldassarri, kvůli porušení limitů trati však bylo vítězství nakonec přiřknuto Dominiqueovi Aegerterovi.

MS Superbike – 3. volný trénink

Po druhém volném tréninku ovládl Álvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati) také ten třetí, sobotní dopolední. S časem 1'33,721 sekundy porazil druhého Ikera Lecuonu (Team HRC) o 0,074 vteřiny. Třetí skončil už se ztrátou 0,250 sekundy Philipp Öttl (Team Goeleven), čtvrtý Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) a nejrychlejší pětku uzavřel Axel Bassani (Motocorsa Racing). Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) se umístil až na šesté pozici a v boji o pole position tak bude muset trochu zabojovat o vyšší umístění. Sedmá příčka patří Andreu Locatellimu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK), osmá pak Xaviemu Viergemu (Team HRC).