WSBK Jerez - Álvaro Bautista zvítězil a vybojoval si mistrovský titul

Šampionát superbiků zná svého mistra světa 2023. Stal se jím Álvaro Bautista, který sobotní závod zcela ovládl a s pětadvaceti body si zajistil první pozici v celkovém hodnocení. Druhé místo v klání obsadil Toprak Razgatlioglu, který sice projel cílem jen o sekundu později, to však pouze proto, že Španěl v posledním kole výrazně zvolnil. Třetí příčku pak bere Andrea Locatelli. Oliver König obsadil šestnáctou pozici. V supersportech si pro první místo dojel Nicolo Bulega, spolu s ním na stupně vítězů vystoupali Stefano Manzi a Federico Caricasulo. Ondřej Vostatek skončil třináctý.

MS Superbike - 3. volný trénink

Druhý den v Jerezu odstartoval třetím volným tréninkem superbiků, které čeká v poledne kvalifikace a následně odpoledne první závod. V polovině tréninku byl nejrychlejším jezdcem na trati Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), pro kterého tímto víkendem končí působení v Yamaze. Příští rok ho uvidíme v barvách BMW. Novým týmovým kolegou Andree Locatelliho (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK), který se pohyboval na prozatímní druhé příčce, se stane Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK), jenž jel se svou Kawasaki na pozici třetí. Čtvrté místo okupoval Alvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati) se ztrátou zhruba tří desetin, nejlepší pětku uzavíral Phillipp Öttl (Team GoEleven). Oliver König (Orelac Racing MOVISIO) jezdil průběžně dvacátý.

Vítězství ve třetím volném tréninku nakonec urval Álvaro Bautista s časem1'39,638 sekundy. Na druhé pozici skončil Dominique Aegerter (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) se ztrátou 0,233 vteřiny, třetí pozici pak obsadil Scott Redding (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) se svou BMW. Axel Bassani (Motocorsa Racing) si dojel pro čtvrté místo, na prvního mu chybělo 0,593 sekundy. Iker Lecuona (Team HRC) zajel pátý nejrychlejší čas, následovaný byl Jonathanem Reem a Garettem Gerloffem (Bonovo Action BMW).