WSBK: Druhý závod v Magny-Cours ovládl Redding, Rea zvítězil v závodě Tissot Superpole

Vítěz superbikového šampionátu bude korunován až za dva týdny v Estorilu. Lídr mistrovství světa odjíždí z francouzského Magny-Cours s náskokem 59 bodů a jedním prvním a jedním čtvrtým místem. V úvodním nedělním závodě se vedle něj na stupně vítězů postavili Alex Lowes s Michaelem Van der Markem. Odpoledne pak už bylo vše v režii Scotta Reddinga, který projel cílem s náskokem 2,551 sekundy. Druhý byl Loris Baz a třetí Chaz Davies.

WSBK - Tissot Superpole Race, 2. závod / Pirelli French Round

1. / 4. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) – MS 1. místo … 340 bodů

„Cítím se teď trochu starý, protože mám za sebou třístý závod ve WSBK. V Superpole to ale byla krásná bitva, Alex mě udržoval ve střehu. Musel jsem se soustředit na maximum. Včera jsme udělali menší změnu v nastavení, která mi dnes pomohla, hlavně pak v závěru, kdy už byly opotřebované pneumatiky. Ve druhém závodě, a zvláště s povětrnostními podmínkami tady na Magny-Cours, musíte čekat neočekávatelné. Když nebylo na trati příliš vody, měli jsme potíže. V ranním warm-upu a v Superpole závodě šlo například o problémy s trakcí při výjezdu ze zatáčky. Na výjezdu z páté zatáčky jsem ztrácel strašně moc. Motorka ale jinak fungovala v šikanách a v místech, kde musíte být agresivní, velmi dobře. Závod jsem si užil, jel jsem na limitu, ale bohužel jsem neskončil na pódiu, které bylo našim cílem.

2. / 7. Alex Lowes (Kawasaki Racing Team) – MS 5. místo … 179 bodů (- 161)

„Tenhle víkend byl pro nás pozitivní. V Superpole závodě jsme se cítil dobře. Johnny byl v závěru ale rychlejší a já jsem navíc bojoval s předkem. V těchto závodech na deset kol musíte dobře odstartovat, abyste si dojeli pro zajímavé umístění. A to se nám povedlo. Kawasaki skončila na prvním a druhém místě. V posledním závodě jsem neměl na motorce takový pocit, jaký bych chtěl. Když trať uschla, začal jsem ztrácet přilnavost a nemohl jsem zaútočit a jet tak, jak bych chtěl. To bylo frustrující. Rád bych poděkoval týmu, protože není jednoduché připravit motorku do deště. Jsem šťastný, že z Francie odjíždíme se dvěma pódii.“

3. / 5. Michael Van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Team) – MS 4. místo … 203 bodů (- 137)

„Ráno jsem se v závodě Superpole cítil na Yamaze R1 opravdu dobře. Proběhlo v něm pár skvělých soubojů, obzvlášť se Scottem jsme v posledním kole předvedli skvělou bitvu. Zvládl jsem dojet na třetím místě, z čehož mám radost. Do druhého závodu jsem startoval z první řady, na motorce jsem se cítil dobře, a i přilnavost v zatáčkách byla dobrá. Ostatní byli silní v částech okruhu, kde já byl slabý, takže jsem s nimi nemohl bojovat. Bylo obtížné je dohnat a v určitém bodě závodu už jsem jezdil sám. Snažil jsem se nedělat žádné chyby a jezdit konzistentně. Skončil jsem na pátém místě, což není špatné, ale musíme zapracovat na tom, abychom v Estorilu dosáhli na Chazovo třetí místo v šampionátu.“

4. / 1. Scott Redding (ARUBA.IT Racing – Ducati) – MS 2. místo … 281 bodů (- 59)

„Byl to dobrý závod. Jel jsem od prvního kola na maximum, hned od začátku jsem měl na motorce dobrý pocit. Byl to pro nás obtížný víkend, a vlastně i celá sezóna je taková, takže mám z výsledku radost. Během závodu Superpole jsem si uvědomil, že ztrácím ve dvou zatáčkách setiny sekundy. Řekl jsem týmu: ‚Pokud to vyřešíte, mohl bych vyhrát.‘. A povedlo se mu to, za což děkuju.“

5. / 3. Chaz Davies (ARUBA.IT Racing – Ducati) – MS 3. místo … 222 bodů ( - 118)

„Jsem s výsledkem velmi spokojený. Na motorce jsem se celý víkend cítil dobře. Rád bych týmu poděkoval za práci, kterou odvedl. Odstartoval jsem dobře a pak jsem jel na limitu, abych předjel Van der Marka. Potom jsem bojoval s Johnnym. Jsem rád, že jsem cílem projel s dobrým výsledkem.“

6. / 2. Loris Baz (Ten Kate Racing-Yamaha) – MS 8. místo … 135 bodů (- 205)

„Skvělý den. A můžeme to zopakovat, byl to skvělý den. Ranní warm-up dopadl dobře, i přesto jsme ale v závodě Superpole měli hodně problémů. Těsně před startem se změnilo počasí a nevěděli jsme, kterou pneumatiku máme nasadit. Rozhodli jsme se pro měkčí pneumatiku do deště, ale ukázalo se, že to bylo špatné rozhodnutí. V závodě jsem měl spoustu potíží, motorka hodně klouzala. Před startem druhého závodu byly podmínky velmi podobné. Trať byla mokrá, ale když jsme stáli na gridu, najednou přestalo pršet. Tyhle situace nenávidím, jsou s tím jen trable.

Mick (crew chief) mě přesvědčil, ať nazuju tvrdou pneumatiku. A ukázalo se, že to byla správná volba. Na začátku jsem zjišťoval, kde mám limity, a pak jsem konečně našel svůj rytmus. Předjel jsem pár kluků včetně Jonathana a měl jsem před sebou jen Scotta. Váhal jsem nad dvěma možnostmi: jít do toho naplno, nebo pošetřit pneumatiky. Snažil jsem se najít nějaký kompromis, ale myslím, že Scott byl v závodě rychlejší. Z dalšího druhého místa mám radost, zvláště když šlo o můj domácí závod. Mnohokrát děkuji Mickovi a Ronniemu, kteří mi připravili skvělou motorku, na které jsem zajel tyhle výsledky. Také bych rád poděkoval i dalším klukům v týmu. Nevzdali to, ani když se nám nedařilo, a neustále v nás věřili. Zaslouží si výsledek, pro který jsme si tento víkend dojeli.“

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatele.