WSBK Argentina - První závod v San Juanu ovládl Álvaro Bautista, Razgatlioglu spadl

Vítězem prvního závodu na okruhu v San Juanu se stal Álvaro Bautista, který v polovině klání předjel do té doby vedoucího Bassaniho a před sebe už nikoho nepustil. Druhé místo obsadil Jonathan Rea, jenž právě s Italem dlouho o tuto pozici bojoval. Nakonec projel cílem dříve o sekundu a půl. Toprak Raugatlioglu hned v úvodu závodu havaroval. Na trať se posléze vrátil, dojel si však pro pouhý bod do celkového hodnocení šampionátu. Oliver König skončil devatenáctý. V Supersportech byl nejrychlejším mužem na trati Dominique Aegerter, Ondřej Vostatek obsadil šestnáctou příčku.

MS Superbike - 3. volný trénink

Třetí volný trénink odstartoval nejlépe Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK), který v úvodu zajel čas 1'37,417 sekundy. Oproti pátečnímu nejlepšímu kolo Topraka Razgatlioglua (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) byl rychlejší o zhruba tři desetiny. Na druhé příčce se pohyboval v polovině nastaveného času Álvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati), lídr šampionátu. Na Brita ztrácel pouhých čtrnáct setin sekundy. Třetí jezdil již zmiňovaný Turek, čtvrtá příčka patřila Michaelu Rubenovi Rinaldimu (Aruba.it Racing - Ducati) a pátá Scottu Reddingovi (BMW Motorrad WorldSBK Team). Oliver König (Orelac Racing Verdnatura) byl průběžně devatenáctý.

Pro vítězství si posledním volném tréninku dojel Toprak Razgatlioglu, který zvládl zrychlit a nastavit čas 1'37,216 sekundy. Zatahal i Alvaro Bautista, jeho čas však na soupeře o tři setiny nestačil. Na třetí příčku se posunul Alex Lowes, jenž objel kolo v Argentině za 1'37,417 vteřiny. Čtvrtý skončil Iker Lecuona (Team HRC) a až pátý Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) se ztrátou 0,404 sekundy. Oliver König skončil dvacátý.