Ondra Ježek připraven na návrat

Motocyklový závodník Ondra Ježek, člen Gold Fren Teamu Erinac, absolvoval první testování po svém vážném zranění v britském Doningtonu.

Ondra Ježek připraven na návrat
Přesně 89 dnů po své havárii na britském okruhu Donington Park, kde si zlomil lýtkovou i holenní kost, absolvoval Ondřej Ježek první testování na svém motocyklu Kawasaki ZX-6RR. Včerejšímu testování na Masarykově okruhu v Brně ovšem předcházelo důležité lékařské vyšetření, které potvrdilo, že se Ondra může vrátit do sedla svého závodního stroje. První závod Mistrovství Evropy tak jezdec Gold Fren Teamu Erinac absolvuje na své domácí trati v Brně, kde již příští víkend nastoupí také k závodům šampionátu Alpe Adria. Starty ve dvou třídách, supersport s superstock 600, budou mít jediný cíl – dobře se po dlouhé pauze rozjezdit a nalézt dobré základní nastavení motocyklu.
Ondra Ježek:
Ve středu jsem absolvoval důležitou lékařskou kontrolu, která potvrdila, že noha je po třech měsících schopná závodní zátěže. Hned jsme tedy absolvovali první testování. Na brněnském okruhu jsem si chtěl hlavně po dlouhé pauze osahat motorku a zjistit jak na závodní tempo bude noha reagovat. Najezdilo se přes 40 kol. Noha mě sice trochu bolela, což bylo patrně způsobeno vibracemi při jízdě, ale tento problém by měla odstranit speciální ortéza, se kterou budu startovat. Příští týden nastoupíme k Alpe Arii v Brně, kde chceme najezdit hodně kilometrů. Z tohoto důvodu pojedeme nejen superstocky 600, ale s druhou motorkou nastoupíme i do třídy supersport.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist