Ohlasy WSBK: Jonathan Rea se poučil ze sobotního závodu a ujímá se vedení šampionátu

Závodníci světových superbiků předvedli v neděli fanouškům na trati spoustu akce. Nejlépe se dokázal s podmínkami v Jerezu popasovat Jonathan Rea, který si dojel hned pro dvě vítězství. Zatímco po Superpole závodě mu na pódiu sekundovali Scott Redding s Michaelem Van der Markem, po odpoledním klání se vedle něj postavili Chaz Davies s Alvarem Bautistou, který dosáhl s Hondou prvních letošních stupňů vítězů.

WSBK – Závod Tissot Superpole / 2. závod, Prosecco DOC Aragon Round

1. / 1. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) – MS 1. místo ... 189 bodů

„V Superpole závodě jsem celkem dobře odstartovat, jenže pak ke mně zevnitř přijel Loris Baz, což mě trochu znervóznilo. Věděl jsem, že si musím udržet svůj rytmus. Měkčí SCX pneumatika měla obrovský potenciál, bohužel jsme však v trénincích neměli příliš příležitostí ji vyzkoušet, a tady zas nebylo až takové horko. Rád bych poděkoval týmu, protože Pere a i další kluci mi motorku pravdu dobře nastavili.

Ve druhém závodě jsem byl dlouhý, čímž jsem dal Chazovi příležitost k útoku. Chtěl jsem mu to hned vrátit a jet si zase ve svém rytmu. Věděl jsem, že na to mám, jen jsem nečekal, že budu mít ve druhém závodě takové tempo; byl jsem opravdu překvapený. Věděl jsem, že můžu jet vážně rychle, v Superpole jsem nabyl velké sebevědomí. Jezdil jsem časy okolo 1:50 a bylo pro mě celkem snadné udržovat pneumatiky. Poučil jsem se totiž ze včerejšího závodu.“

2. / 4. Scott Redding (ARUBA.IT Racing - Ducati) - MS 2. místo ... 179 bodů (- 10)

„Bohužel jsem od prvních kol hodně bojoval se zadní pneumatikou. Nebyl jsem schopný najít přilnavost, která by mi dovolila najít ten správný rytmus. V následujících dnech se pokusíme zjistit, kde byl problém. Jestli v motorce, nebo jen v pneumatice, protože Chaz byl velmi rychlý. Není to lehké, jeden závod vyhrát a v druhém skončit čtvrtý.“

3. / 6. Michael Van der Mark (PATA YAMAHA WorldSBK Team) - MS 5. místo ... 110 bodů (- 79)

„Myslím, že jsem s dnešním výsledkem celkem spokojený. Ráno jsme ve warm-upu zkusili něco změnit a já se na motorce cítil pohodlněji než včera. V závodě Superpole jsem se dost bavil, došlo v něm k nějaké akci a já se cítil silný. V závěru mi už chyběla přilnavost, takže jsem opravdu rád, že jsem si v Aragonu dojel poprvé pro pódium.

Ve druhém závodě jsem byl od začátku rychlý a zvládl jsem se vyhoupnout na druhé místo. Jenže Johnnyho bylo strašně těžké dohnat! Pak jsem začal ztrácet přilnavost a bojoval jsem na výjezdech ze zatáčky, jezdci mě jeden po jednom začali předjíždět a já tak skončil šestý. I přesto si myslím, že jdeme správným směrem. Udělali jsme krok kupředu a co je nejlepší, máme spoustu dat, které můžeme příští víkend použít.“

4. / 3. Álvaro Bautista (HRC Team) – MS 8. místo ... 77 bodů (- 112)

„Mám z tohoto pódia takovou radost. Bylo těžké tohoto výsledku dosáhnout. Tento víkend jsme udělali další krok kupředu. Samozřejmě mě těší i výsledek ze závodu Superpole, není lehké zvládnout dobře tak krátké klání. Dejme tomu, že můžeme říct, že se pomalu blížíme našemu cíli, který je vyhrávat. Stále nás však čeká ještě hodně práce. Mám ale radost z toho, jak to jde s vývojem motorky, je vidět, že máme nějaký potenciál. Teď se nacházíme ve finální fázi. Rád bych poděkoval HRC, Hondě a všem mechanikům za těžkou dřinu, kterou tady odvádí, a díky které jsme si dojeli pro takový výsledek. Závod od závodu nabývám sebevědomí. Těším se, až tady příští týden uděláme další krok vpřed.“

5. / 2. Chaz Davies (ARUBA.IT Racing - Ducati) - MS 4. místo ... 120 bodů (- 69)

„Mám velkou radost. Je jasné, že první místo by mělo jinou hodnotu, ale já jsem spokojený s prací, kterou tým odvedl, a s tím, do jaké pozice mě postavil. Bohužel jsem neodstartoval dobře a v prvních kolech jsem musel bojovat, abych se udržel v čelní skupině. Pak jsem byl schopen zajet nějaká dobrá kola, našel jsem si závodní rytmus a do poslední zatáčky jsem bojoval s Jonnym. Příští týden vyjedeme na trať se solidním základem.“

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatele.