Ohlasy SBK: První závod vyhrál Jonathan Rea, na pódiu stál s Lowesem a Razgatliogluem

První závod SBK skončil vítězně pro Jonathana Reu. Ten projel cílem s náskokem téměř čtyř sekund na druhého Alexe Lowese, jenž se během závodu potýkal s technickými problémy. Ty však zvládl ukočírovat a před Toprakem Razgatliogluem si uhájil své místo o 0,234 sekundy.

Ohlasy SBK - Závod (1) / Pirelli Aragon Round

1. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 1. místo … 25 bodů

„Dnes jsme dosáhli stého vítězství. Stálo nás to spoustu práce. Během pauzy Kawasaki zapracovala na nové motorce a pokročila kupředu. A i já jsem na sobě tvrdě pracoval a vím, že jsem se v mnoha oblastech zlepšil. Narodil jsem se se snem závodit a spolu s mými rodiči jsem v letech 1993 a 1994 objížděl motokrosové tratě. Šílená historie. V roce 2008 jsem dostal příležitost jít do Supersportů a hned po své první sezóně jsem vstoupil do Superbiků. Své první vítězství jsem získal v roce 2009 v Misano, tehdy jsem byl ještě nováček v této kategorii. A teď jsem dosáhl sté výhry… Šílené! Každý závod je pro mě speciální. Nikdy jsem nehleděl na statistiky, ale když jsem věděl, že se blížím ke stovce výher, stanovil jsem si jako cíl dojet si pro ně. Je to cool číslo, na které jsem velmi pyšný. Během zimních testů se nám moc nedařilo, bylo špatné počasí. Můj tým ale nenechal kámen na kameni. Vše přeorganizoval, abychom mohli testovat. Velké díky patří celému personálu. Nejen managementu, ale mechanikům i jejich rodinám za tuhle jejich oběť. Byli jsme často dlouho pryč z domova, mnohokrát bez toho, aniž bychom na okruhu odjeli jediné kolo, ale teď jsme na tom už dobře. Otevřeli jsme šampionát vítězstvím a 25 body. To je lepší než minulý rok. Skvělý začátek!“

2. Alex Lowes (Kawasaki Racing Team WorldSBK) – MS 2. místo … 20 bodů

„Celý víkend se tady cítím dobře. Odjel jsem během tréninků spoustu kol. V závodě mě v šesté, nebo sedmém kole potkaly nějaké problémy, bojoval jsem s předkem motorky. Nečekal jsem to. Dvakrát mi to při vjezdu do páté zatáčky ujelo, pak i v desáté. Pomyslel jsem si, že tohle je první závod sezóny a pokud spadnu, tak kvůli ničemu. Řekl jsem si, ať najdu rytmus a nechám Jonathana jet, a když mě někdo předjede, budu bojovat. Jenže jsem si uvědomil, že za mnou jede Toprak a že je sakra dobrý na brzdách! Měl jsem štěstí, že použil SCX zadní pneumatiku a začalo mu to ujíždět. Já jsem jel docela plynule, zvládl jsem to dobře a začal jsem s ním bojovat. Druhá část závodu byla obtížná a s potížemi, které jsem měl, jsem nečekal, že bych mohl skončit druhý. Dalším pozitivním bodem je kvalifikace. Uvidíme, co se dá do zítřka ještě zlepšit.“

3. Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha with Brixx WorldSBK) – MS 3. místo … 16 bodů

„Dnes jsme začali velmi dobře, dokonce i přesto, že jsem loni neměl příliš rychlost. S týmem jsme odvedli spoustu práce a já tak mohl bojovat o pódium! Je to dobrý start do sezóny, na vítěze jsme moc neztratili. A z výsledku mám velkou radost i proto, že jsem startoval až ze čtvrté řady! S Alexem jsme si užili skvělou bitvu, byla i kontaktní, ale to je závodění. Gratuluju mu k předjetí v poslední zatáčce! Uvidíme, jestli se nám podaří udělat nějaká vylepšení, spousta jezdců tady v některých oblastech bojuje. Do závodu Superpole a plnohodnotného druhého závodu uděláme menší změny v nastavení. Uvidíme, jak to dopadne. Určitě ale chceme zase bojovat o pódium!“