Ohlasy po druhém závodu WorldSBK v Misanu

Úřadující mistr světa Jonathan Rea si v Misanu dojel pro své letos desáté vítězství, třetí zlatý double a pro Kawasaki získal jejich 120.triumf v závodu mistrovství světa superbiků, což z japonské značky dělá druhého nejúspěšnějšího výrobce v historii šampionátu. Pětadvacetiletý Michael van der Mark zaznamenal další úspěšný výsledek, když cílem projel druhý. Holanďan byl blízko vítězství, ale to nakonec nezískal. Díky dvaceti bodům si upevnil průběžnou třetí příčku, kde má nyní náskok třiceti bodů na čtvrtého Toma Sykese. Velkou radost z třetího místa měl Marco Melandri, který do závodu startoval čtvrtý. Nyní má světový šampionát superbiků až do poloviny září letní přestávku.

WorldSBK Misano 2018 – Závod (2)

1. Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) – MS 1.místo … 370 bodů

„Byl to extra těžký závod. Včera jsem závod ovládal. Mohl jsem jít hned do vedení, nastavit vlastní tempo a ostatním ujet. Dnes jsem podobný začátek mít nemohl, takže jsem cestou polem dopředu spotřeboval hodně z pneumatik a energie. Motorky jsou poměrně vyrovnané, takže není snadné předjíždět. Nebylo snadné dostat Mikeyho a trošku jsem už začal panikařit, když do konce zbývalo pět kol. Měl jsem z toho obavy, nedělal vůbec chyby, ale pak byl v poslední zatáčce jednou delší a díky tomu jsem ho pak byl schopen předjet. V tomto závodu jsem udělal spoustu předjetí a skutečně to dnes byla tvrdá práce.“

2. Michael VD Mark (Pata Yamaha Official WorldSBK) – MS 3.místo … 248 bodů (-122)

„Start jsem neměl nejlepší, takže jsem několik kol následoval Xavi Forése. Ten měl ale myslím nějaký technický problém, takže jsem ho předjel. Jakmile jsem byl vpředu snažil jsem se nasadit vlastní tempo. Myslím, že bych mohl být ještě o něco rychlejší, ale při těchto vyšších teplotách to bylo těžké. Viděl jsem, že tři jezdci mezi sebou bojují, takže jsem se jen snažil zůstat tak konzistentní, jak to jen šlo. Podařilo se mi trošku natáhnout náskok, ale Rea byl stále blíž a blíž, takže mě nakonec předjel, když jsem tam udělal jednu chybu. Mohl jsem jet za ním, ale nakonec jsem už na předjetí neměl sílu. Jsem trošku zklamaný, že jsem takto přišel o vítězství, ale druhé místo je určitě hezký způsob jak zahájit letní přestávku.“

3. Marco Melandri (Aruba.it Racing-Ducati SBK Team) – MS 5.místo … 193 bodů (-177)

„Byl to skutečně extra zábavný závod. Po náročném a dosud nešťastném víkendu jsme společně s týmem dokázali najít ideální nastavení pro novou přední pneumatiku. Bohužel jsme nedokázali zajet ve třetím a čtvrtém tréninku, což nás penalizovalo v prvním závodě. Dnes to ale bylo o něčem jiném. Cítil jsem se na motorce dobře, mohl jsem jet agresivněji a hezky jsem si zabojoval s Reou, třebaže jsem něco ztratil s VD Markem. Ke konci jsem chtěl zaútočit, ale po pár výstrahách jsem si řekl, že jsem už hodně blízko limitu. S umístěním na stupních vítězů je příjemné teď odjet na dovolenou a jsem si jistý, že už brzy vyhrajeme.“

Autor článku obdržel prémii 2 Kč od 1 uživatele.