Honda představila plány pro sezonu 2019

V rámci výstavy EICMA 2018 představila Honda Racing Corporation (HRC) své aktivity pro sezonu 2019. Honda pokračuje ve všech sériích světových šampionátů od závodů silničních motocyklů, přes motokros, trial nebo Rally Dakar. Pro fanoušky superbikového šampionátu je tu jedna výrazná změna, protože po letech spolupráce s týmem Ten Kate teď bude Honda podporovat týmy Althea Racing a Moriwaki Engineering.

V mistrovství světa silničních motocyklů je to tým Repsol Honda s Marcem Márquezem, který je vítězem letošního ročníku prototypového šampionátu MotoGP. Novou posilou Hondy bude od nadcházející sezony Španěl Jorge Lorenzo, který v královské kubatuře začínal u Yamahy, nyní je u Ducati a nově zkusí štěstí s továrním týmem Hondy.

Světový šampionát superbiků nabízí v případě Hondy jisté změny. HRC bude nyní nově podporovat tým Althea Racing a Moriwaki Engineering, který přichází z japonského šampionátu a v jehož barvách nastoupí Leon Camier, který má smlouvu přímo s HRC do konce roku 2019, a pro mnohé možná překvapivě Ryuichi Kiyonari.

V případě vytrvalostního mistrovství světa silničních motocyklů má podporu Hondy vítězný tým ročníku 2017-2018 F.C.C. TSR Honda France s jezdci Freddy Foray, Josh Hook a Mike Di Meglio plus tým z Velké Británie Honda Endurance Racing.

V motokrosovém mistrovství světa je v třídě MXGP Team HRC s jezdci Timem Gajserem a Brianem Bogersem. Do Dakar Rally 2019 nastoupí sestava Kevin Benavides, Joan Barreda, Paulo Goncalves, Ricky Brabec a Jose Ignacio Cornejo v barvách Monster Energy Honda Team. Světový šampionát v Trialu je parketou pro tým Repsol Honda s vícenásobným světovým šampionem Toni Bou a Japoncem Takahisa Fujinamim.

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist