Druhý den testu WSBK v Jerezu zajel nejrychleji Jonathan Rea

O něco lepší počasí měly testující týmy superbikového šampionátu v Jerezu, kde ve čtvrtek testovaly druhým dnem. Kolem jedné hodiny byl nejrychlejším jezdcem WorldSBK Alex Lowes, nová posila tovární Kawasaki, nicméně vůbec nejrychlejší čas testu 1'40,983 sekundy nastavil jeho týmový kolega a úřadující mistr světa Jonathan Rea. Z jezdců šestistovek byl nejrychlejší Randy Krummenacher, rovněž úřadující mistr světa. Týmy se nyní přesunou do Portimaa, kde příští týden zahájí letos druhé dvoudenní privátní testy.

Úřadující mistr světa Jonathan Rea (Kawasaki Racing Team) vyjel ve čtvrtek na dráhu okruhu v jihošpanělském Jerezu poprvé a jen na chvíli. Zvládl devatenáct kol a přitom nastavil maximum dne na 1'40,983 sekundy, když jako jediný překonal hranici minuty a jednačtyřiceti sekund. Ve středu Rea netestoval vůbec, protože nechtěl riskovat pád a možné zranění. Navíc si v mokrých podmínkách věří, takže pro něho nebyl důvod vyjet z boxů. Druhý den přeci jenom na trať vyrazil a všem ukázal, že ani letos to s ním nebudou mít snadné. Druhý jezdec tovární Kawasaki Alex Lowes (Kawasaki Racing Team) uzavřel test čtvrtý se ztrátou 0,659 sekundy na týmového kolegu. Brit byl zároveň poslední, kdo se vešel do jedné sekundy na Rea.

Druhý čas testu a ztráta přes dvě desetiny na prvního, to je skvělá vizitka Turka Topraka Razgatlioglu (Pata Yamaha WorldSBK Official Team). Yamaha může být spokojená, že získala takový talent, Kawasaki zřejmě ani dnes nechápe, jak mohli situaci s Turkem takovým způsobem podcenit. Druhý jezdec továrny tří ladiček Michael van der Mark (Pata Yamaha WorldSBK Official Team) sice uzavírá pětici nejrychlejších, ale ztráta na prvního je celkem vysoká 1,724 sekundy.

Nováček v superbicích Scott Redding (ARUBA.IT Racing – Ducati) má velký hlad po dobrých výsledcích a testy mu prozatím vychází dobře, protože také v Jerezu je výrazně rychlejší než týmový kolega Chaz Davies (ARUBA.IT Racing – Ducati). Druhý den testu Redding zajel kolo za 1'41,407 sekundy a skončil třetí v pořadí, když na prvního ztratil čtyři desetiny. Velmi dobré. O poznání horší je to v případě Velšana Daviese, který je s časem 1'44,276 sekundy patnáctý.

Ve středu první Leon Haslam (Team HRC) test uzavřel šestým časem 1'42,797 sekundy. Druhý jezdec tovární Hondy Álvaro Bautista (Team HRC) pracuje na adaptaci nové motorce a s kolem za 1'43,579 sekundy byl osmý nejrychlejší.

Z jezdců série World Supersport zajel nejlépe Randy Krummenacher (MV Agusta Reparto Corse), jemuž se kolo okruhu v Jerezu povedlo za 1'44,535 sekundy. Druhý v pořadí je Federico Fuligni (MV Agusta Reparto Corse), třetí Jules Cluzel (GMT94 Yamaha).

Test WorldSBK a WorldSSP – 2.den (celkově)