V testech WSSP zajel v Barceloně nejrychleji Aegerter

Od pondělí testovali na katalánském okruhu v Montmeló jezdci MS Supersport a Supersport300. Každá třída měla během dne dvě samostatné části, takže kombinace časů je ze čtyř maxim dvou dnů. Z jezdců WSSP byl nejrychlejší Dominique Aegerter (Yamaha), Bahattin Sofuoglu (Yamaha) byl zase nejrychlejší v sérii WorldSSP300.

V oficiálním testu FIM Supersport World Championship Snastavil nejrychlejší čas na kolo 1'44,220 sekundy Dominique Aegerter (Ten Kate Racing Yamaha), jenž byl o 0,135 sekundy rychlejší než druhý v pořadí Jules Cluzel (GMT94 Yamaha). Šest desetin ztratil třetí Randy Krummenacher (EAB Racing Team) a čtvrtý Federico Caricasulo (GMT94 Yamaha). Oba jezdci se dobře znají z dob svého soupeření o titul mistra světa a po roční přestávce můžou opět emoce pěkně na povrch. Bohužel Danny Webb (WRP Wepol Racing) z českého týmu zajel jen v jedné části prvního dne, protože měl pád se zraněním.

5 – Niki Tuuli (MV Agusta Corse Clienti) +0.577

V sérii Supersport300 byl nejrychlejší Turek Bahattin Sofuoglu (Biblion Yamaha Motoxracing) s kolem 1'54,867 sekundy. Tři desetiny ztratil druhý v pořadí, úřadující šampion Jeffrey Buis (MTM Kawasaki), třetí byl Adrian Huertas (MTM Kawasaki).

Testovali také jezdci z České republiky, které máme v této kategorii hned dva. Oliver König (Movisio by MIE) byl s časem 1'56,367 sekundy šestnáctý v pořadí, Petr Svoboda (WRP Wepol Racing) zajel 1'56,809 sekundy a test uzavřel na šestadvacáté pozici.

V případě českého týmu Accolade Smrz Racing byl Victor Rodriguez s kolem za 1'55,587 sekundy šestý v pořadí se ztrátou 0,720sekundy na prvního. Druhý jezdec české stáje Jose Luis Perez byl s časem 1'56,303 sekundy patnáctý.