TT Assen – Quartararo získal pole position v novém rekordu, Kornfeil má sedmý čas v Moto3

MotoGP – 3.volný trénink

Po patnácti odjetých minutách byl s časem 1'33,260 sekundy nejrychlejší Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP), jemuž to v Assenu zatím jede výborně. Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) figuroval na druhé pozici se ztrátou 0,074 sekundy, třetí Marc Márquez (Repsol Honda Team) ztrácel 0,246 sekundy. Časy do pátého místa měli na kontě Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) a Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati). Karel Abraham (Reale Avintia Racing) byl s kolem 1'36,663 sekundy na jednadvacáté pozici.

Závěr třetího tréninku byl ve strhujícím rytmu jak jezdci chtěli zajet svá maxima do Top10 a získat přímý postup do druhé kvalifikace. V posledním měřeném kole zajel nejrychleji Fabio Quartararo, který časem 1'32,471 sekundy překonal rekord Valentina Rossiho z roku 2015. Desetinu ztratil na Francouze Danilo Petrucci, třetí byl Marc Márquez. Valentino Rossi zajel až na poslední chvíli čtvrtý čas a získal tím postup do Q2, jenže ne na dlouho, jelikož mu bylo toto kolo zrušeno za překročení limitu tratě, takže bude muset do první kvalifikace. Čtvrtý v pořadí je tak Japonec Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu) a pátý Maverick Viňales. Karel Abraham je s kolem 1'35,136 sekundy jednadvacátý.