TT Assen – Quartararo získal pole position v novém rekordu, Kornfeil má sedmý čas v Moto3

MotoGP – Kvalifikace (Q2)

V polovině druhé kvalifikace naplno hořela bitva o pole position na startu královské kubatury. Provizorní první místo na startu měl Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR) s časem 1'32,461 sekundy, což byl nový kvalifikační rekord okruhu TT Assen. Druhý Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) ztrácel jen 0,053 sekundy, třetí Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP ) byl o dvě desetiny pomalejší. Španěl Marc Márquez (Repsol Honda Team) byl čtvrtý, Andrea Dovizioso (Mission Winnow Ducati) zatím až dvanáctý.

Napínavou kvalifikační koncovku zvládl nejlépe Fabio Quartararo, jenž vyhrál start z pole position v novém rekordu 1'32,017 sekundy. Druhý je Maverick Viňales, třetí Alex Rins, jemuž na prvního scházely čtyři desetiny. Marc Márquez byl původně pátý, ale pak zrušili nejlepší čas Japonci Takaaki Nakagamimu, taže se Španěl posunul na čtvrté místo. Pátý je Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR) a šestý Cal Crutchlow (LCR Honda Castrol).