Motul TT Assen – Úvodní tréninky ovlivnil déšť, Viňales nejrychlejší, Márquez spadl

MotoGP – 2.volný trénink

Po první polovině tréninku byl znovu nejrychlejší Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP), jehož maximem na kolo bylo v tu chvíli 1'33,241 sekundy. Druhý Miguel Oliveira (Red Bull KTM Factory Racing) ztrácel 0,159 sekundy, třetí Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) byl o 0,250 sekundy pomalejší. Marc Márquez (Repsol Honda Team) byl čtvrtý, ale Španěl měl těžký pád v jedenácté zatáčce, kde jel za Joanem Mirem a jeho Honda ho vykopla ze sedla. Pokud to jeho již dříve zraněné rameno vydrželo, to bude otázka. Krátce potom spadl také Pol Espargaró (Repsol Honda Team), ale ten motorku zvedl a pokračoval. Každopádně v Assenu začalo pršet a provoz na trati ustal.

V závěru tréninku vyrazilo na mokrou trať jen pár jezdců, ale vliv na časy to už nemělo a pořadí zůstalo stejné. Nejrychlejším jezdcem odpoledních jízd byl Maverick Viňales s časem 1'33,241 sekundy.