GP Velké Británie – Senzační pole position pro Crutchlowa

Moto2 – 3.volný trénink

Jezdci šestistovek mají neuvěřitelnou smůlu co se týče počasí, protože už po úvodních dvanácti minutách jim začalo pršet. Nebyl to ale nějak silný déšť, nicméně na moment zastavil aktivity na dráze. Vedl Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia) s časem 2'08,348 sekundy, druhý Jonas Folger (Dynavolt Intact GP) ztrácel desetinu, třetí Thomas Lüthi (Garage Plus Interwetten) byl o 0,153 sekundy pomalejší. Dvojice Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2) a Johann Zarco (Ajo Motorsport) uzavírala první pětici nejrychlejších.

Deset minut před koncem tréninku jezdci na to tlačili ze všech sil, ale první místo stále patřilo s maximem na 2'07,927 sekundy Japonci Takaaki Nakagamimu. Byl prozatím jediný s časem pod dvě minuty a osm sekund. Druhý Sam Lowes ztrácel 0,267 sekundy, třetí Jonas Folger už přes půl sekundy. Alex Rins (Paginas Amarillas HP 40), který jede krátce po operaci zlomené klíční kosti, byl s časem 2'10,349 sekundy dvacátý čtvrtý. Pro Španěla to vypadá na hodně náročný víkend.

Poslední trénink nakonec vyhrál domácí závodník Sam Lowes, jemuž se v posledním kole podařilo nastavit čas 2'07,564 sekundy. Druhým v pořadí je se ztrátou tří desetin Takaaki Nakagami, třetí Thomas Lüthi byl o 0,433 sekundy pomalejší. Půl sekundy ztrácí čtvrtý Johann Zarco, poslední v jedení sekundě je s devíti desetinami ztráty Jonas Folger. Španěl Alex Rins, průběžně druhý jezdec světového šampionátu, je po třetím tréninku na dvacáté třetí pozici a na Sama Lowese ztrácí 2,4 sekundy.

GP Velké Británie, Moto2 – 3.volný trénink