GP Velké Británie – Pole position má Márquez, Hanika první řadu v Moto3

Moto2 – kvalifikace

V polovině kvalifikačního tréninku měl nejrychlejší čas 2'06,588 sekundy Esteve Rabat (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing), jemuž se prozatím dařilo jezdit rychlá kola. Z čtrnácté pozice na druhou se časem 2'06,739 sekundy katapultoval Johann Zarco (Ajo Motorsport) a na pole position mu scházelo 0,151 sekundy. Třetím jezdcem v pořadí byl Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia), čtvrtý Thomas Lüthi (Derendinger Racing Interwetten) a první pětici uzavíral Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS Racing). V úvodu druhé poloviny havaroval v patnácté zatáčce okruhu Silverstone Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP) a jeho motorka měla dost. Němec byl v té době s časem 2'07,258 sekundy devátý.

Deset minut před koncem kvalifikace dorazil do boxů Sam Lowes (Speed Up Racing), který byl pátý v pořadí. Došlo ale k poruše jeho motocyklu a britský závodník musel po obslužné komunikaci svůj stroj dotlačit až k mechanikům, kteří se rychle pustili do opravy. Tak tomu se říká odhodlání. Na zemi skončil v první zatáčce Alex Márquez, ale ten se vrátil na dráhu a pokračoval. První zůstával Esteve Rabat s časem 2'06,588 sekundy. Druhé místo patřilo Johannu Zarcovi, třetí byl Alex Rins, čtvrtý Thomas Lüthi a pátý Takaaki Nakagami.

Pole position vyhrál v novém rekordu Sam Lowes, který v závěru kvalifikace nastavil parádní čas 2'06,345 sekundy a udělal velkou radost všem svým příznivcům. Druhý skončil Alex Rins, třetí Johann Zarco. Naopak hodně špatný závěr kvalifikace zaznamenal čtvrtý Esteve Rabat, který po smyku zadního kola havaroval a byl příčinou pádu Dominique Aegertera, který jel za ním. Španěla odnesli na nosítkách a uvidí se, co zjistí ve zdravotním centru na okruhu Silverstone.

GP Velké Británie, Moto2 – kvalifikace
21°C, dráha suchá, 31°C, vlhkost: 49%

1 - Sam LOWES - GBR - Speed Up Racing - Speed Up - 2'06.345
2 - Alex RINS - SPA - Paginas Amarillas HP 40 - Kalex - 2'06.403 - + 0.058
3 - Johann ZARCO - FRA - Ajo Motorsport - Kalex - 2'06.419 - + 0.074
4 - Tito RABAT - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 2'06.588 - + 0.243
5 - Thomas LUTHI - SWI - Derendinger Racing Interwetten - Kalex - 2'06.801 - + 0.456
6 - Takaaki NAKAGAMI - JPN - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 2'06.839 - + 0.494
7 - Jonas FOLGER - GER - AGR Team - Kalex - 2'07.010 - + 0.665
8 - Lorenzo BALDASSARRI - ITA - Forward Racing - Kalex - 2'07.059 - + 0.714
9 - Alex MARQUEZ - SPA - EG 0,0 Marc VDS - Kalex - 2'07.076 - + 0.731
10 - Sandro CORTESE - GER - Dynavolt Intact GP - Kalex - 2'07.258 - + 0.913
11 - Dominique AEGERTER - SWI - Technomag Racing Interwetten - Kalex - 2'07.264 - + 0.919
12 - Hafizh SYAHRIN - MAL - Petronas Raceline Malaysia - Kalex - 2'07.297 - + 0.952
20 - Azlan SHAH - MAL - IDEMITSU Honda Team Asia - Kalex - 2'07.704 - + 1.359
21 - Xavier SIMEON - BEL - Federal Oil Gresini Moto2 - Kalex - 2'08.016 - + 1.671
22 - Anthony WEST - AUS - QMMF Racing Team - Speed Up - 2'08.202 - + 1.857
23 - Ricard CARDUS - SPA - JPMoto Malaysia - Suter - 2'08.377 - + 2.032
24 - Xavi VIERGE - SPA - Tech 3 - Tech 3 - 2'08.397 - + 2.052
25 - Jesko RAFFIN - SWI - sports-millions-EMWE-SAG - Kalex - 2'08.855 - + 2.510
26 - Louis ROSSI - FRA - Tasca Racing Scuderia Moto2 - Tech 3 - 2'09.038 - + 2.693
27 - Thitipong WAROKORN - THA - APH PTT The Pizza SAG - Kalex - 2'09.431 - + 3.086
28 - Robin MULHAUSER - SWI - Technomag Racing Interwetten - Kalex - 2'09.502 - + 3.157