GP Velké Británie – Pole position má Márquez, Hanika první řadu v Moto3

MotoGP – 4.volný trénink

Po úvodních deseti minutách vedl tabulku časů Marc Márquez (Repsol Honda Team) s kolem za 2'01,491 sekundy. Na druhé pozici ztrácel Andrea Iannone (Ducati Team) 0,847 sekundy a třetí v pořadí Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) byl s časem 2'02,484 sekundy zároveň posledním jezdcem v jedné sekundě za Márquezem. Čtvrtý čas měl na kontě Aleix Espargaró (Team Suzuki Ecstar), pátý byl Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), jehož ztráta představovala 1,2 sekundy. Karel Abraham (AB Motoracing) byl s časem 2'05,381 sekundy jednadvacátý. V šestnácté zatáčce havaroval Hector Barbera (Avintia Racing) a s poškozenou Ducati stačil dojet do boxů.

Deset minut před koncem zůstával na první pozici Marc Márquez, druhý byl Ital Andrea Ianone a na třetí příčku se časem 2'02,384 sekundy posunul Dani Pedrosa (Repsol Honda Team). Čtvrtý Jorge Lorenzo nadále zůstával jezdcem, který byl poslední v jedné sekundě za Márquezem. První pětici uzavíral s časem 2'02,577 sekundy Valentino Rossi. Karel Abraham klesl pořadím na třiadvacátou příčku, kde na nejlepší čas ztrácel 3,890 sekundy.

Poslední čtvrtý trénink vyhrál časem 2'01,491 sekundy Marc Márquez, jenž je těsně před kvalifikací hodně rychlý. Druhý Andrea Iannone a třetí Danni Pedrosa ztrácí na nejlepší čas přes osm desetin, čtvrtý Jorge Lorenzo a pátý Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3) necelou jednu sekundu. Nejrychlejším jezdcem kategorie Open je s čtrnáctým časem 2'03,539 sekundy Jack Miller (LCR Honda). Karel Abraham trénink uzavřel pětadvacátým časem.