GP Valencie - Pole position získal Jorge Martin, Filip Salač odstartuje z druhé řady

Moto2 - 3. volný trénink

Do třetího volného tréninku Moto2 vstoupil nejlépe Marcos Ramirez (American Racing) s časem 1'35,578 sekundy. V jeho polovině však upadl a jelikož musel zpět do boxů, šance na jeho zlepšení klesla. Na druhém místě se pohyboval Raul Fernandez (Red Bull KTM Ajo), následovaný byl Samem Lowesem a Augustem Fernandezem z Elf Marc VDS Racing Team. Rozdíly mezi závodníky byly minimální, desátý Albert Arenas (Inde Aspar Team) ztrácel pouhých 0,299 sekundy na prvního.

Mezi prvním a posledním postupovým místem byl nakonec rozdíl jen 0,502 vteřiny. Z prvního místa do druhé kvalifikace vyrazí Raul Fernandez, který objel okruh ve Valencii za 1'35,212 sekundy. Druhý Xavi Vierge (Petronas Sprinta Racing) na něj ztratil 0,078 vteřiny, třetí Augusto Fernandez pak 0,079. Čtvrté místo patří Samu Lowesovi, páté Fabiovi Di Annantoniovi (Federal Oil Gresini Moto2), kterého už příští rok uvidíme v MotoGP. Přímo do druhé kvalifikace rovněž postoupili Marcel Schrötter (Moly Instact GP), Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46), Marcos Ramirez, Celestino Vietti (Sky Racing Team VR46), Remy Gardner (Red Bull KTM Ajo), Jorge Navarro (Termozeta Speed Up), Cameron Beaubier (American Racing), Tetsuta Nagashima (Italtrans Racing Team) a Aron Canet (Inde Aspar Team).

GP Valencie, Moto2 – 3. volný trénink