GP Thajska – Márquez začal těžkým pádem, nejrychlejší zatím Quartararo

První tréninky se jely v tropickém prostředí okruhu Chang International Circuit. Ráno se začínalo na třiceti stupních, odpoledne už měl asfalt přes padesát. Z jezdců Moto3 zajel nejrychleji Andrea Migno, který maximum dne nastavil už dopoledne. Jakub Kornfeil je v kombinaci časů šestý, takže prozatím je na pozici s přímým postupem do Q2, bohužel byl penalizován a na startu přijde o dvanáct pozic. Filip Salač je v kombinaci patnáctý, takže těsně za pozicemi, které znamenají přímý postup, o který bude bojovat v sobotu ve třetím tréninku. V královské kubatuře měl Marc Márquez hned na úvod pěkně těžký pád. Motorka zůstala zdemolovaná a Španěl zamířil do nemocnice, kde nenašli žádné zranění, takže nastoupil do druhého tréninku. Nejrychlejším jezdcem pátečních tréninků je Fabio Quartararo, Karel Abraham je v kombinaci časů sedmnáctý. V Moto2 je nejrychlejším jezdcem Luca Marini, bohužel Xavi Cardelus skončil po kolizi se soupeřem v péči zdravotní služby. V sobotu mají jezdci na programu třetí tréninky a kvalifikační bitvy.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních dvaceti minutách byl s časem 1'43,879 sekundy nejrychlejší Tony Arbolino (VNE Snipers). Andrea Migno (Mugen Race) ztrácel 0,082 sekundy, třetí Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) byl o 0,172 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajeli Dennis Foggia (SKY Racing Team VR46) a Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3). Filip Salač (Redox PrüstelGP) byl desátý s kolem za 1'44,728 sekundy. Šestnáctý čas 1'45,06 sekundy měl na kontě Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP).

První trénink vyhrál Andrea Migno časem 1'42,789 sekundy. Druhý Tony Arbolino ztratil 0,252 sekundy, třetí Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) byl o necelé tři desetiny pomalejší. Čtvrtý je Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0) a pátý Ayumu Sasaki (Petronas Sprinta Racing).  Výborně si vedl Filip Salač, který je po první tréninku devátý díky maximu na 1'43,640 sekundy. Jakub Kornfeil o své nejrychlejší kolo v závěru přišel kvůli překročení limitu tratě a je patnáctý s kolem za 1'43,940 sekundy.

GP Thajska, Moto3 – 1.volný trénink