GP Thajska – Márquez začal těžkým pádem, nejrychlejší zatím Quartararo

MotoGP – 1.volný trénink

Jen dva týdny potom, co si Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing) zlomil v Aragonii zápěstí, Španěl dostal pro start v Thajsku od lékařů zelenou a řádně jeho stav prověřil, když po úvodních minutách tréninku málem havaroval ve dvanácté zatáčce. Španěl už více méně ležel na zemi, ale nějaký zázrakem to ještě dokázal zvednout, třebaže kombinéza na jeho pravé noze bude v některých místech hodně prodřená. Dvanáctá zatáčka je specifická v tom, že tam jezdci brzdí z přibližně 270 na 70 kilometrů za hodinu.

V polovině tréninku byl nejrychlejší Marc Márquez (Repol Honda Team) s časem 1'31,187 sekundy. Druhý Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) ztrácel osm desetin, devět desetin ztrácel třetí Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP) a čtvrtý Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT). Pátý Andrea Dovizioso (Ducati Team) a šestý Jack Miller (Pramac Racing) byli zatím poslední v jedné sekundě na Márqueze. Český závodník Karel Abraham (Reale Avintia Racing) byl s kolem 1'33,704 sekundy dvaadvacátý v pořadí.

Šest minut před koncem tréninku měl v sedmé zatáčce těžký pád Marc Márquez, který tam zřejmě dostal highsider. Jeho Honda měla totálně zničenou zadní část a utržené zadní kolo. U Španěla byla zdravotní služba a třebaže z místa pádu odešel po svých, nakonec byl sanitou převezen do zdravotního centra okruhu.

Nejrychleji zajel v prvním tréninku Maverick Viňales, jehož maximum je na hodnotě 1'30,979 sekundy. Dvě desetiny ztratil na Španěla Fabio Quartararo a třetí Marc Márquez. Do tří desetin zajel Andrea Dovizioso a Jack Miller. Půl sekundy ztrácí Valentino Rossi. Karel Abraham je dvaadvacátý s časem 1'33,129 sekundy.

AKTUALIZACE – jezdec #93 Marc Márquez (Repsol Honda Team) míří do nemocnice v Buriramu, kde podstoupí další vyšetření levé nohy a zad
AKTUALIZACE - jezdec #93 Marc Márquez (Repsol Honda Team) je z nemocnice zpátky na okruhu, vyšetření neprokázala žádná zranění, takže Španěl může pokračovat v dalším průběhu thajské Grand Prix