GP Thajska - Marco Bezzecchi získal v Buriramu svou první pole position v MotoGP

Moto2 - 2. kvalifikace

Druhá kvalifikace Moto2 začala pro Arona Caneta (Flexbox HP40) pádem. Naštěstí motocykl zůstal téměř neponičený a jezdec se tak mohl okamžitě vrátit zpět na trať. Naopak nepříjemně skončili na zemi Albert Arenas (Inde GASGAS Aspar Team) a zejména Joe Roberts (Italtrans Racing Team), jehož právě soupeřova motorka smetla dolů. Chvíli mu trvalo, než vstal z kačírku, poté zamířil na vyšetření do medical centra. V polovině nastaveného času jezdil na prvním místě Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) s časem 1'35,625 sekundy, druhý byl Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) se ztrátou 0,085 vteřiny. Filip Salač (Gresini Racing Moto2) jezdil šestý.

Thajsko bude v sobotu slavit. Pro pole position si totiž dojel domácí jezdec Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia), který okruh v Buriramu objel za 1'35,625 sekundy. V neděli půjde navíc o jeho první start v Moto2 z prvního místa. Vedle něj se postaví o 0,085 vteřiny pomalejší Tony Arbolino a Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia), jenž na týmového kolegu ztratil 0,264 sekundy. Druhou řadu otevře Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), odstartují z ní rovněž Celestino Vietti (Mooney VR46 Racing Team) a Alonso Lopez (Beta Tools Speed Up). Filip Salač na startu uzavře čtvrtou řadu. Na Chantru ztratil 1,047 vteřiny.

GP Thajska, Moto2 - 2. kvalifikace