GP Thajska - Marco Bezzecchi získal v Buriramu svou první pole position v MotoGP

Moto3 - 2. kvalifikace

Druhá část kvalifikace Moto3 byla plná taktizování. Po jejím startu většina jezdců vyčkávala v boxech a na trať se vydala zhruba po třech minutách, přičemž Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo), Lorenzo Fellon (SIC58 Squadra Corse), Tatsuki Suzuki (Leopard Racing), Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse) a Joel Kelso (CIP Green Power) odjeli pouze jedno kolo a bez změřeného času zamířili zpět do boxů. Na trať se vrátili až zhruba dvě a půl minuty před koncem kvalifikace.

Mezitím byl ve vedení Dennis Fogia (Leopard Racing) s časem 1'42,466 sekundy, který k zajetí svého času nepotřeboval žádný slipstream. Jakmile se Masia dostal na trať, podařilo se mu ho překonat. Foggia však vzápětí zajel další rychlé kolo a vrátil se zpět na první místo. Jeho čas na kolo činil 1'42,077 sekundy. Masia za ním zaostal o 0,292 vteřiny a odstartuje ze druhé příčky, vedle dvojice se pak postaví Ayumu Sasaki (Sterilgarda Husqvarna Max). Druhá řada bude patřit Stefanu Nepovi (Angeluss MTA Team), Diogo Moreira (MT Helmets – MSI) a Daniel Holgado (Red Bull KTM Ajo). Kvalifikace se příliš nepovedla jedenáctému Izanu Guevarovi (Gaviota GASGAS Aspar Team), čtrnáctému Andreu Mignovi (Rivacold Snipers Team) ani osmnáctému Tatsukimu Suzukimu (Leopard Racing).

GP Thajska, Moto3 - 2. kvalifikace