GP Texasu - Páteční tréninky MotoGP ovládl Marc Márquez, Moto3 Filip Salač

MotoGP - 1. volný trénink

První volný trénink MotoGP nejlépe odstartoval Marc Márquez (Repsol Honda Team), který v Austinu nastavil čas 2'16,801 sekundy. Následoval ho se ztrátou 0,765 vteřiny jeho týmový kolega Pol Espargaro, průběžná třetí pozice pak v polovině jízd patřila Jacku Millerovi (Ducati Lenovo Team). Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) se nechal během čtvrteční tiskové konference slyšet, že nehodlá v Texasu riskovat. Déšť navíc nemá příliš v lásce, proto mu po čtvrt hodině na trati patřila až čtrnáctá příčka.

Stejně dobře jak trénink začal, tak ho i Marc Márquez zakončil, když obsadil konečnou první pozici. Jeho čas 2'15,872 sekundy byl o 0,167 vteřiny rychlejší než ten Jacka Millera. Za ním skončil Johann Zarco (Pramac Racing) následovaný Miguelem Oliveirou (Red Bull KTM Factory Racing) a Polem Espargarem. Šesté místo patří Alexi Márquezovi (LCR Honda CASTROL), sedmé Alexi Rinsovi (Team SUZUKI ECSTAR), jenž se stal minulý týden otcem.

V Texasu nejede Maverick Viňales (Aprilia Racing Team Gresini), kterému zemřel během závodu Supersport300 Jerezu bratranec Dean Berta Viňales.