GP Portugalska - Pole position si vyjel Johann Zarco, Filip Salač odstartuje devatenáctý

MotoGP - 2. kvalifikace

Ve druhé kvalifikaci byla trať už téměř suchá, a tak jezdci zajížděli nejrychlejší časy víkendu. V polovině patnáctiminutovky byl nejrychlejší Alex Márquez (LCR Honda CASTROL) s časem 1'43,774 sekundy, následovaný byl bratrem Marcem (Repsol Honda Racing), jenž ztrácel 0,073 vteřiny, třetí pozice pak patřila Marcu Bezzecchimu (Mooney VR46 Racing Team). Průběžně čtvrtý byl jeho týmový kolega Luca Marini, na pátou pozici se vyšvihnul Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP).

Marc Márquez zajel v Portimau nejrychlejší kvalifikační čas 1'42,295 sekundy, kvůli pádu jeho týmového kolegy Pola Espargara a jízdě pod žlutou vlajkou mu ho zrušili a on se tak propadl až na deváté místo. Stejně tak jury zrušila kolo Fabiu Quartararovi, jenž byl pomalejší o necelé dvě desetiny sekundy.

Vítězem kvalifikace se nakonec stal Johann Zarco (Pramac Racing), jenž byl v závěru ještě rychlejší než Márquez, když objel okruh za 1'42,003 sekundy, a jelikož žlutá vlajka již nevlála, čas mu byl ponechaný. Druhý skončil Joan Mir se ztrátou 0,195 vteřiny, třetí pak Aleix Espargaro. Druhou řadu otevře Jack Miller (Ducati Lenovo Team), vedle nej se postaví Fabio Quartararo a Marco Bezzecchi. Třetí pak bude patřit Alexi Márquezovi, Lucovi Marinimu a Marcu Márquezovi.

Aktualizace: Francesco Bagnaia nemá žádnou zlomeninu. Byl ale odvezen do nemocnice na další vyšetření, bolí ho pravé zápěstí.