GP Kataru - V pátek byli nejrychlejší Raul Fernandez a Joe Roberts. Filip Salač skončil devatenáctý

Moto3 - 2. volný trénink

Do svého druhého tréninku nastoupili jezdci třídy Moto3 s rychlejšími časy, než dokázali nastavit v tom prvním. Po deseti minutách se na špici pohyboval John McPhee (Petronas Sprinta Racing), který okruh v Kataru zajel za 2'05,383 sekundy. Na druhém místě jel Raul Fernandez (Red Bull KTM Ajo) se ztrátou 0,191 vteřiny, o třetí místo pak bojoval Filip Salač (Rivacold Snipers Team) s Tatsukim Suzukim (SIC58 Squadra Corse).

V polovině zkušebních jízd nastavil se nejrychlejší kolo Albert Arenas (Aspar Team Gaviota), jenž se tím pádem posunul na sedmou pozici. Tatsuki Suzuki se dostal před Filipa Salače, který byl však tu dobu v boxech, na třetí pozici, a polepšil si také Darryn Binder (CIP Green Power), jemuž patřila devátá příčka. Na vedoucího jezdce ztrácel 0,876 sekundy.

Patnáct minut přes odmávnutím konce tréninku zatahal také Kaito Toba (Red Bull KTM Ajo) a jako první z jezdců dostal svůj čas pod hranici 2'05 na 2'04,988 sekundy. Svůj čas vylepšil i Sergio Garcia jezdící na osmé příčce, Filip Salač se naopak propadl až na desáté místo se ztrátou 0,777 vteřiny na prvního.

Český závodník se propadal i nadále a krátce před koncem tréninku byl až třináctý. Za to Darryn Binder za to zatahal a dostal se s časem 2'04,922 do vedení, druhý jel Ai Ogura a třetí Kaito Toba. Zrychlili také devátý Carlos Tatay (Reale Avintia Racing) a desátý Stefano Nepa (Aspar Team Gaviota).

Raul Fernandez se dostal do problémů, na motorce se mu však povedlo udržet a následně zajel nejlepší kolo dne. Španěl nastavil čas 2'04,577 a oproti polednímu tréninku, ve kterém skončil patnáctý, si tak výrazně polepšil. Druhé místo obsadil Darryn Binder se ztrátou 0,121 vteřiny, třetí pak skončil Sergio Garcia. První pětku uzavřeli Ai Ogura a Kaito Toba. Filip Salač zakončil den devatenáctou pozicí.

GP Kataru, Moto3 – 2. volný trénink