GP Kataru - V pátek byli nejrychlejší Raul Fernandez a Joe Roberts. Filip Salač skončil devatenáctý

Moto2 - 1. volný trénink

Po Moto3 vyrazili do svého prvního volného tréninku sezóny taktéž jezdci Moto2. V této třídě letos uvidíme celkem šest nováčků – Lorenza Dalla Portu (Italstrans Racing Team), Andiho Farida Izdihara (Idemitsu Honda Team Asia), Hectora Garzu (Flexbox HP 40), Marcose Ramireze (American Racing), Arona Caneta (Aspar Team) a Kama Daniela Bin Kasmayudina (Onexox TKKR SAG Team).

Jako první z jezdců pořádně zatahal Bo Bendsneyder (NTS RW Racing GP), jehož čas činil 2'00,058 sekundy. Za ním se zařadili Lorenzo Baldassarri (Flexbox HP 40), Thomas Lüthi (Liqui Moly Intact GP), Xavi Vierge (Petronas Racing Team) a Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46).

Brzy však začali zajíždět svá rychlá kola i další závodníci, a tak se pořadí několikrát řádně proměnilo. V polovině tréninku už vedl Luca Marini s časem 1'59,301. Pouhých 0,052 sekundy na něj ztrácel Marco Bezzecchi, o dalších 0,028 vteřiny byl pak pomalejší Jorge Navarro. Z nováčků se na trati nejlépe vedlo Aronu Canetovi, jenž si držel osmou pozici.

Ani v Moto2 se nevyhnuli jezdci pádům. Jako první svůj motocykl položil Xavi Vierge pohybující se do té doby v nejlepší desítce, v šesté zatáčce pak skončili v kačírku další dva závodníci – nejdříve Enea Bastianini (Italtrans Racing Team), posléze Jorge Navarro (Beta Tools Speed Up).

S přibývajícím časem piloti své časy neustále zrychlovali. Nejlépe si nakonec v prvním tréninku vedl Thomas Lüthi, který objel trať v Losail za 1'59,168 sekundy. Druhé příčku ovládl Jorge Martin (Red Bull KTM Ajo) a na třetí místo ve svém posledním kole vytáhl Aron Canet, jenž byl tak v pátek v poledne nejrychlejším nováčkem. Čtvrtá pozice pak patří Augustu Fernandezovi (EG 0,0 Marc VDS), první pětku uzavřel Joe Roberts (American Racing).

GP Kataru, Moto2 – 1. volný trénink