GP Japonska –Sprint MotoGP™ vyhrál Martin, v bitvě o titul začíná přituhovat

MotoGP™ - 2.kvalifikace

V samotném úvodu druhé kvalifikace havaroval ve vysoké rychlosti Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team), jeden z favoritů na pole position, jemuž uklouzl předek a Ital tam absolvoval několik kotrmelců, než se zastavil o nafukovací bariéru. Naštěstí byl okamžitě na nohou a už mířil do boxů pro náhradní motorku. Do konce zbývalo deset minut, takže času mu na rychlé kolo moc nezbývalo.

Po první polovině kvalifikace vedl časomíru Jorge Martin (Prima Pramac Racing) s kolem za 1’43,198 sekundy, což byl nový rekord. Druhý Jack Miller (Red Bull KTM Factory Racing) ztrácel 0,589 sekundy, třetí Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing MotoGP) byl o 0,759 sekundy pomalejší. Marc Márquez (Repsol Honda Team) a Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) uzavírali pětici nejrychlejších. Marco Bezzecchi vyrazil na trať v době, kdy do konce Q2 zbývalo sedm minut.

Druhou kvalifikaci vyhrál v novém rekordu 1’43,198 sekundy Jorge Martin. Druhý je se ztrátou 0,171 sekundy Francesco Bagnaia, takže oba jezdci bojující o titul mistra světa jsou na startu vedle sebe. Na třetí místo do první řady na startu se časem 1’43,551 sekundy kvalifikoval Australan Jack Miller. Ital Marco Bezzecchi byl po pádu samá modřina, ale zachránil co se dalo a kvalifikaci dokončil čtvrtý. Do druhé řady na startu se kvalifikoval Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) a Fabio Di Giannantonio. Španěl Marc Márquez je osmý.