GP Indonésie – Pole position vybojoval Quartararo

Moto3 – 1.kvalifikace (Q1)

Cílem jezdců v první kvalifikaci je především zajet nejrychlejší čtyři časy, protože to jim zaručuje postup do druhé kvalifikace, kde se již bojuje o pole position na startu. Ve vláčku jezdců spadl ve dvanácté zatáčce Sergio Garcia (Gaviota GASGAS Aspar Team) a měl velké štěstí, že ho nikdo netrefil. Do incidentu byl zřejmě zapojen Daniel Holgado (Red Bull KTM Ajo). Po první polovině kvalifikace byli na prvních čtyřech místech Mario Aji (Honda Team Asia) s časem 1'42,604 sekundy, Tatsuki Suzuki (Leopard Racing), Lorenzo Felon (SIC58 Squadra Corse) a Xavier Artigas (CFMoto Racing PrüstelGP). Pět minut před koncem spadl ve druhé zatáčce Kaito Toba (CIP Green Power), což byl pro Japonce konec nadějí na dobré umístění na startu.

Španěl Sergio Garcia stačil s poškozenou motorkou dojet do boxů, tam mu ji rychle opravili a Garcia dokázal první kvalifikaci vyhrát kolem 1'42,302 sekundy. Společně s jezdcem stáje Aspar postupuje do druhé kvalifikace domácí závodník Mario Aji, Xavier Artigas a Alberto Surra (Rivacold Snipers Team).

GP Indonésie, Moto3 – 1.kvalifikace (Q1)