GP Emilia-Romagna – Páteční tréninky ovládl Brad Binder. Filip Salač průběžně sedmý

MotoE - 2. volný trénink

V polovině odpoledního tréninku MotoE vedl Alex de Angelis (OCTO Pramac MotoE). Své nejrychlejší kolo zajel za 1'43,117 sekundy a druhý Eric Granado (Avintia Esponsorama Racing) na něj ztrácel 0,069 sekundy. Ty se mu později podařilo stáhnout, a nakonec trénink také vyhrál s náskokem na de Angelise 0,207 vteřiny.

Třetí skončil Matteo Ferrari (TRENTINO Gresini MotoE), čtvrté místo pak připadlo Jordimu Torresovi (Pons Racing 40), který se jako poslední vlezl do půlsekundové ztráty na vítěze. Nejrychlejší pětku uzavřel Tommaso Marcon (Tech 3 E-Racing) následovaný Mikem Di Megliem (EG 0,0 Marc VDS) a Dominiquem Aegerterem (Dynavolt Intact GP). Jakub Kornfeil (WithU Motorsport) skončil poslední.

Dorna v pátek oznámila změnu pravidel pro MotoE. Jezdci přichází o třetí volný trénink, místo kterého rovnou pojedou E-Pole. Dle výsledků se pak postaví na startovní rošt prvního závodu, který pojedou ještě v sobotu odpoledne. A právě výsledky z něj budou stěžejní k jejich postavení na gridu do druhého závodu, který pojedou v neděli. Ředitelství tak chce zamezit tomu, aby pilot, kterému se například z technických důvodů či kvůli pádu nepovedlo zajet uspokojující čas v E-Pole, nebyl trestán dvakrát, a měl větší šanci dojet si pro lepší umístění.