GP Austrálie - Marc Márquez si na Phillip Islandu dojel pro letošní jedenácté vítězství

Moto2 - Závod

Do první řady se v Moto2 v Austrálii postavili Jorge Navarro (Beta Tools Speed Up), Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) a Luca Marini (SKY Racing Team VR46), do druhé pak Fabio Di Giannantonio (Beta Tools Speed Up), Jorge Martin (Red Bull KTM Ajo) a Alex Márquez (EG 0,0 Marc VDS). Sedmé místo na gridu si zabral Jesko Raffin (NTS RW Racing GP), osmé Marco Bezzecchi (Red Bull KTM Tech 3) a deváté Iker Lecuona (monday.com American Racing). Čtvrtou řadu otevíral Thomas Lüthi (Dynavolt Intact GP).

Do závodu Moto2 nejlépe odstartoval Brad Binder, za kterého se zařadili Jorge Navarro Jorge Martinem. První kolo naopak nezačal vůbec dobře Iker Lecuona, kvůli kterému skončili na zemi Marco Bezzecchi Lucem Marinim, a Fabio Di Giannantonio se propadl až na 25. pozici. Za incident obdržel Lecuona trest v podobě „long lap“.

Ve třetím kole závodu se podíval do kačírku také Xavi Vierge (EG 0,0 Marc VDS), čímž se Thomas Lüthi posunul na čtvrtou pozici, Remy Gardner (ONEXOX TKKR SAG Team) se pak dostal do první pětky. Alex Márquez jezdil na sedmé pozici, Lecuona se po trestu propadl na místo čtrnácté.

V následujících kolech předváděli na trati krásný souboj Lorenzo Baldassarri (FLEXBOX HP 40) s Alexem Márquezem, kteří se několikrát vzájemně předjeli. A zatímco první jmenovaný si dokázal svůj průběžnou sedmou pozici udržet, Alex Márquez se postupně propadl až na deváté místo.

Ani v Moto2 se jezdci nevyhnuli pádům ve čtvrté zatáčce. V polovině závodu tam skončili na zemi Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) s Dominiquem Aegerterem (MV Agusta Temporary Forward), kterým se jejich motocykly již nepodařilo znovu nastartovat a závod pro ně tak skončil.

Mezitím se na čele stále držel s náskokem 0,404 sekundy Brad Binder, za ním jel Jorge Martin a třetí příčku pak s téměř čtyřsekundovou ztrátou na prvního opanoval Thomas Lüthi.

Brad Binder si nakonec také dojel pro vítězství, které získal s náskokem 1,056 sekundy. Své nejlepší umístění v Moto2 si připsal druhý Jorge Martin, třetí pozice pak připadla Thomasi Lüthimu. Čtvrté místo opanoval Jorge Navarro, první pětku pak uzavřel Lorenzo Baldassarri. Alex Márquez skončil nakonec na osmé pozici.