GP Argentiny – V pátek byl nejrychlejší Aleix Espargaró, Salač druhý v Moto2™

MotoGP™ - 1.trénink

Do tréninku nastoupilo osmnáct závodníků, jelikož jsou čtyři zranění po víkendu v Portimau a pro Argentinu nedošlo k jejich nahrazení. Jen tým GASGAS Tech3 informoval o tom, že od závodu v Texasu nahradí v jejich týmu Pola Espargara testovací jezdec KTM Jonas Folger. V polovině tréninku měl nejrychlejší čas na kolo 1’40,559 sekundy Maverick Viňales (Aprilia Racing), druhý Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu) ztrácel 0,088 sekundy, třetí Aleix Espargaró ) byl o desetinu pomalejší. První pětku uzavírala dvojice Jorge Martin (Prima Pramac Racing) a Franco Morbidelli (Monster Energy Yamaha MotoGP Team).

Deset minut před koncem prvního tréninku vedl tabulku časů Maverick Viňales s kolem za 1’40,060 sekundy. Na druhé pozici byl se ztrátou dvou desetin Franco Morbidelli (Monster Energy Yamaha MotoGP Team), třetí Aleix Espargaró ztrácel 0,262 sekundy. Top5 uzavírala dvojice Ducati Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) a Jorge Martin, jemuž na prvního chybělo 0,336 sekundy. V první zatáčce spadl Alex Rins (LCR Honda Castrol), jemuž se svoji Hondu nepodařilo dostat zpět na trať a musel po svých do boxů.

Závěrečnou bitvu o nejrychlejší čas vyhrál Maverick Viňales, který maximum na kolo dostal na hodnotu 1’39,207 sekundy, ale motorku pak musel dotlačit do boxů. Na druhé pozici je další Aprilie, tentokrát Aleixe Espargara, který byl o 0,284 sekundy pomalejší. S třemi desetinami ztráty je na třetím místě Jorge Martin, čtvrtý je zástupce Hondy Takaaki Nakagami a pátý Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP). V půl sekundě na prvního je ještě Johann Zarco (Prima Pramac Racing), Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team), Franco Morbidelli a devátý Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team). První desítku uzavírá se ztrátou 0,544 sekundy Francesco Bagnaia.