GP Argentiny – V pátek byl nejrychlejší Aleix Espargaró, Salač druhý v Moto2™

Moto2™ - 2.trénink

V polovině tréninku byl na první pozici Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia), jehož maximem byl čas 1’43,298 sekundy. Druhý Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) ztrácel desetinu, třetí Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp) byl o 0,142 sekundy pomalejší. Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) a Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team) uzavírali Top5. Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) byl s kolem 1’43,941 sekundy osmý a na prvního ztrácel necelých sedm desetin.

Deset minut před koncem tréninku jel Filip Salač kolo na první pozici, bohužel ho pár zatáček před nájezdem na cílovou rovinku přibrzdil jeden z pomalejších jezdců, a tak se díky času 1’43,536 sekundy posunul na čtvrtou pozici, kde ho téměř okamžitě překonal Jake Dixon (Solunion GASGAS Aspar Team). Další kolo už Salač zajel bez problému a časem 1’43,238 sekundy převzal vedení. Tony Arbolino ztrácel 0,053 sekundy, třetí Jake Dixon byl o 0,055 sekundy pomalejší a v desetině byl ještě Somkiat Chantra a pátý Aron Canet. Neuvěřitelně vyrovnané.

Druhý trénink vyhrál Tony Arbolino, jenž dostal maximum na kolo na hodnotu 1’43,172 sekundy, čímž překonal dosud vedoucího Filipa Salače rozdílem 0,066 sekundy. Salač velmi dobře zahájil víkend v Argentině a je velký favoritem na přední pozice v kvalifikaci. Třetí čas má na kontě Pedro Acosta, který byl o 0,080 sekundy pomalejší. Jake Dixon a Somkiat Chantra uzavírají Top5. Rozdíl mezi prvním a pátým je na 0,126 sekundy. Poslední jezdec v jedné sekundě je sedmnáctý Jeremy Alcoba (QJMOTOR Gresini Moto2), nicméně prozatím poslední jezdec s přímým postupem do Q2, což je čtrnáctý Joe Roberts (Italtrans Racing Team), tak ten ztrácí jen 0,853 sekundy!

Filip Salač po trénincích uvedl: „Byl to pozitivní den. Nečekal jsem, že budu tak rychlý už od pátku, protože loni jsme tu hodně bojovali. Podmínky na trati nebyly jednoduché. Přijeli jsme tu z Portimaa, kde byla vysoká úroveň přilnavosti, takže jsem musel přizpůsobit a dost upravit svůj styl jízdy, protože na této trati nemůžete být agresivní. Baví mě to a trať se mi líbí. Pořád je to ale pátek. Musíme zůstat soustředění a dál pracovat na kvalifikaci a závodu. Cílem pro zítřek je kvalifikovat se do první devítky.“