Nejrychlejší kolo – Joe Roberts (2020) – 1'58,136
Rekord okruhu – Thomas Lüthi (2019) – 1'58,711
Kvalifikační rekord – Joe Roberts (2020) – 1'58,136
Maximální rychlost – Marcos Ramirez (2020) – 299,1 Km/h

Délka závodu Moto2 - 20 kol (107,6 km)
Stupně vítězů – závod Moto2 se v rámci GP Dauhá jede letos poprvé.

Výborný vstup do nové sezony měl v Kataru Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team), jemuž se povedlo proměnit úspěšné testy ve vítězství v kvalifikaci a posléze v samotném úvodním závodě Velké ceny Kataru. Brit nedělal chyby, postupně si budoval náskok a nakonec projel cílem první s výhodou víc jak dvou sekund. Uvidíme v neděli, zda udrží tempo a trend, protože pokud ano, bude to vážný kandidát na mistrovský titul.

Australan Remy Gardner (Red Bull KTM Ajo) byl před sezonou pasován mezi favority a v prvním závodu rozhodně očekávání mnohých nezklamal. Dokázal se dostat na druhé místo a místy začal ztrátu na vedení snižovat. Nakonec usoudil, že s opotřebeným obutím je risk pádu velký a dvacet bodů je v prvním klání sezony pokaždé lepší než nic. Můžeme si být jisti, že tuto neděli bude znovu mezi jezdci, kteří pojedou o pětadvacet bodů.

Skvělou první Grand Prix s týmem Fausta Gresiniho, jenž bohužel letos podlehl onemocnění Covid-19, absolvoval v katarském Losail Fabio Di Giannantonio (Federal Oil Gresini Moto2). Italský závodník dokázal zmobilizovat síly a po startu z osmé pozice dokázal v posledním kole předjet krajana Bezzecchiho a vybojovat prvních šestnáct bodů. Pro tým Gresini Moto2 to jsou první stupně vítězů od roku 2016, tehdy vyhrál v jejich barvách Sam Lowes závod v Aragonii.

Italský závodník Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46) byl po skončení závodu pochopitelně smutný, jelikož se už viděl na stupních vítězů, nicméně není všem dnům konec a Bezzecchi to rozhodně zkusí znovu tuto neděli a nebude to jen útok na třetí místo, ale bít se bude o vítězství v závodě.

Páté místo pro Raula Fernandeze (Red Bull KTM Ajo) je zároveň pozicí pro nejlepšího nováčka prvního závodu. Je neuvěřitelné, jak rychle Fernandez dokázal absolvovat přestup ze stroje Moto3 na Moto2. Jeho výkon překvapil i všechny v týmu, takže od Fernandeze můžeme v neděli očekávat jednak potvrzení Top5, ale vůbec bych se nebál tvrdit, že může skončit ještě o něco výš.