Continental
Po chybě soupeře má Kornfeil zlomenou klíční kost

Jakub Kornfeil odstartoval do Velké ceny USA v kategorii Moto3 z patnácté pozice. Měl skvělý start do závodu a pral se v čelní skupině. Pak ale přišel incident s Romanem Fenatim a Kornfeil skončil na zemi. Výsledkem je zlomená pravá klíční kost. Český závodník podstoupil operační zákrok a chce co nejdřív zpátky domů, aby mohl začít léčbu.

Po startu z patnáctého místa jel Kornfeil rychle nahoru. Cílem prvního kola projel jako sedmý a vypadalo to, že naváže na loňskou znamenitou stíhačku. Boje ve skupině byly velmi těsné a několikrát tam došlo ke kontaktům. V devátém kole došlo na kontakt s Italem Fenatim, který si na českého reprezentanta vyšlápl dost agresivním manévrem.

V dalším kole se bojovalo znova, tentokrát ale v situaci, kdy byl Romano Fenati na výjezdu ze zatáčky osmnáct pod Kornfeilem. Fenati dostal highsider a havaroval. Jeho letící stroj vzal také Jakuba Kornfeila. Ten se po pádu nezvedal lehce a s bolestí v oblasti ramene musel na rentgen. Byla prokázána zlomenina klíční kosti a šlo se na sál. Co nejrychlejší operační zákrok měl zajistit, aby se mohl během pondělí přesunout domů a zahájit co nejdřív léčbu.

Jakub Kornfeil k závodu uvedl: „Závod byl fantastický. Měl jsem výborný start a hned jsem smáznul nějakých osm pozic. Byl to pěkný souboj, pořád se předjíždělo a jízdu jsem si moc užíval. Jednou si tam na mě Fenati hodně tvrdě vyšlápl, tak jsem si řekl, že je potřeba mu to vrátit. To jsem udělal a v něm pochopitelně jak se říká bouchly saze.“

„V nekonečné pravé kolem věže se dostal pode mě a já viděl, jak mu ujíždí zadek. Dostal highsidera a já nemohl nic dělat. Jeho motorka mě smetla a já tvrdě sletěl k zemi. Ještě na okruhu mi udělali rentgen a ten potvrdil zlomeninu pravé klíční kosti. Doufám, že se dneska podaří všechno vyřešit, abych mohl zítra odletět domů. Moc díky všem, co drží palce!“

Autor článku obdržel prémii 4 Kč od 2 uživatelů.

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist