Dvanáctý podnik AMA Pro v New Orleans

AMA Pro GoPro Daytona SportBike

Titul v kategorii SportBike si už v Miami zajistil Martin Cardenas (GEICO Suzuki). Nicméně první závod v New Orleans Kolumbijci vůbec nevyšel, protože havaroval a sedmé vítězství sezony si tak na své konto připsal Cameron Beaubier (Yamaha Extended Service, Graves, Yamaha). Prvním místem zároveň srovnal s Cardenasem krok, co se týče zisku vítězství za sezonu. Cardenas přitom vedl závodní pole sobotního klání, ale závod byl zastaven červenými vlajkami kvůli ošklivé nehodě Bobby Fonga (Meen Motorsports Racing), jenž zezadu narazil do Jake Gagneho (Road Race Factory/Red Bull). Po restartu šel Cardenas znovu do vedení, ale o vedoucí příčku později soupeřil s Beaubierem. Několikrát už málem skončil na zemi, ale souboj nechtěl vzdát. Definitivně se letošní šampion SportBike odporoučel k zemi jen dvě kola před cílem. Druhé místo obsadil Dane Westby (M4 Suzuki), což bylo velmi důležité vzhledem k jeho souboji s Beuabierem o celkově druhou příčku v šampionátu. Třetí projel cílem JD Beach (Road Race Factory/Red Bull) na Yamaze R6.

AMA Pro GoPro Daytona SportBike 2012
NOLA Motorsports Park, Závod 1

01- Cameron Beaubier – Y.E.S. Graves Yamaha – Yamaha YZF R6 – 18 kol za 49’04.058
02- Dane Westby – M4 Suzuki – Suzuki GSX-R 600 – + 4.782
03- JD Beach – RoadRace Factory Red Bull – Yamaha YZF R6 – + 7.635
04- Tommy Aquino – Kneedraggers.com/T.C.I. – Yamaha YZF R6 – + 12.437
05- Jake Zemke – Ducshop Racing – Ducati 848 EVO – + 22.001
06- Jason DiSalvo – Team Latus Motors Racing – Triumph Daytona 675R – + 24.869
07- David Gaviria – Kneedraggers.com/Triple Crown Industries – Yamaha YZF R6 – + 25.428
08- Cory West – Riders Discount Vesrah Suzuki – Suzuki GSX-R 600 – + 25.706
09- Austin DeHaven – Kneedraggers.com/T.C.I. – Yamaha YZF R6 – + 26.046
10- Tommy Hayden – Y.E.S. Graves Yamaha – Yamaha YZF R6 – + 26.173
11- Kris Turner – Turner’s Cycle Racing – Triumph Daytona 675R – + 43.266
12- Ben Young – BYR/FOGI Racing – Yamaha YZF R6 – + 47.759
13- Shane Narbonne – MOB Racing – Yamaha YZF R6 – + 48.898
14- Joey Pascarella – Riders Discount Vesrah Suzuki – Suzuki GSX-R 600 – + 48.903
23- Bryce Prince – Rotobox/Nexx – Yamaha YZF R6 – 1kolo

Ve finálním klání kubatury SportBike nechyběly napínavé momenty a hlavní roli tu opět sehrála dvojice v podání Martina Cardenase a Camerona Beaubiera. Kolumbijec v sobotu havaroval a závod pak vyhrál Beaubier. Podobný scénář už v nedělním klání nechtěl Cardenas dopustit. V posledním kole musel odrazit pár neuvěřitelných útoků svého soupeře a v cíli si na své konto připsal letos osmé vítězství. „Camerona jsem chtěl porazit, to je jasné,“ řekl po závodu jeho vítěz a zároveň letošní šampion Martin Cardenas. „Naposledy vyhrál a já byl odhodlán dát do toho všechno,“ řekl Cardenas.