Tým Moto FGR získal s Martinem Gbelcem double

Český jezdec Martin Gbelec využil přestávky v Red Bull Rookies Cupu a s týmem Moto FGR absolvoval závodní víkend motocyklového seriálu Alpe Adria v Mostě. Potom, co si vybojoval pole position na startu klání nejnižší kubatury, byl v obou závodech první a na konto si tak připsal maximum bodů.

Tým Moto FGR získal s Martinem Gbelcem double
O víkendu se konal další závod seriálu Alpe Adria Cup v severočeském Mostě, který byl bohužel jedinou zastávkou v našem kalendáři na území naší republiky. Tým před tímto závodem netestoval, neboť Martin Gbelec závodil minulý týden na německém Sachsenringu v šampionátu Redbull Rookies Cup, kde se mu podařilo získat čtyři mistrovské body.

Jako vždy odjel tým ze svého sídla v Ústí nad Orlicí ve čtvrtek. Celý závodní víkend probíhal za vysokých teplot, což nebyly ideální podmínky k zajetí kvalitního času. I přesto bylo cílem zajet čas okolo 1´47 sekundy. Jak již bývá zvykem, v pátek se Martin při 20-ti minutových trénincích seznamoval s tratí a hledal nastavení do kvalifikací a závodů, neboť jel na tomto okruhu s velkým motocyklem prvně. Na úvod zajel výborný čas 1´46,8 sekundy a přiblížil se času Lukase Trautmanna, který zde minulý rok vyhrál a to měl nesrovnatelně více závodů s motocykly kubatur 125ccm a MOTO 3. Ve druhé kvalifikaci se již nezlepšil.
Nečekaně oproti původnímu harmonogramu se jel závod tentokráte i v sobotu odpoledne. V něm Martin jasně dominoval, když jeho největší soupeř Romana Tomášková nedojela ani na start kvůli poruše motocyklu. Druhým v cíli byl tak Švéd Wilje s propastnou ztrátou. Martin si zde oproti kvalifikaci polepšil o 0,2 sekundy.

Ve druhém závodě, který se jel v neděli odpoledne za teplot blížících se 40 stupňům, vyrazil náš pilot opět první. Od začátku bylo vše jasné, čekalo se pouze na to, o kolik Martin vyhraje. Horkou chvíli však zažil na konci závodu. Jezdec, kterého předjížděl o celé jedno kolo, nerespektoval vlajky a došlo ke kolizi, kterou naštěstí profesorsky ustál. Povinná dvě vítězství, za které si tým odvezl poháry, znamenají prozatímní neporazitelnost, když Martin v letošní sezóně zaznamenal již pět jasných vítězství.
Další a zřejmě poslední letošní závod nás čeká v září v Dunajské Středě na okruhu Slovakiaring. Martin se však bude připravovat na srpnový domácí závod Red Bull Rookies Cup při mistrovství světa silničních motocyklů v Brně. Tam bude bude mít určitě spoustu fanoušků a motivaci zajet top ten. Proto se s týmem dohodl na dvoudenním testováni v průběhu následujících čtrnácti dnů v Brně. Na tomto autodromu pojede poprvé.

Majitel týmu Miroslav Felgr víkend v mostě komentoval slovy: „Děkuji celému týmu za skvělou přípravu a práci v tomto úmorném víkendu. Zatím jsem nezažil tak bezproblémovou sezónu. Opět jsme viděli další závody s vítěznou převahou a příští rok se tak logicky budeme poohlížet po jiných šampionátech, kde si Martin zazávodí a lépe se tak připraví na šampionát Red Bull Rookies Cup. Na Slovakiaringu bude Martin závodit pouze v neděli, protože až v noci se dostane na okruh z GP v italském Misanu.“
„Byl to perfektní, bezproblémový víkend,“ řekl spokojený Martin Gbelec. „Tým i motocykl fungoval výborně. V pátek jsme udělali drobné úpravy na nastavení přední vidlice a palivové mapy. V sobotu jsme poté vyzkoušeli různé typy pneumatik. Vzhledem ke slabší konkurenci jsem se soustředil pouze na svoji jízdu a dosahované časy, což vzhledem k velkému provozu na trati nebylo jednoduché.“

„Oba závody proběhli podobně hladce systémem start – cíl. V sobotu jsem měl trochu více štěstí v závěru, na volné trati se mi podařilo zajet lepší čas. V neděli byl problém s předjížděním jezdců o kolo větší. Traťoví maršálové často používali modré vlajky, ale jezdci je většinou ignorovali. Ke konci závodu jsem měl nezaviněný kontakt s jezdcem okolo zpět, který chtěl se mnou nepochopitelně závodit,“
dodal český závodník.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist