M ČR pokračovalo na Pannoniaringu

Dalším zastavením letošního šampionátu České republiky silničních motocyklů byl závod na maďarském okruhu Pannoniaring, který byl zároveň čtvrtým závodem seriálu Alpe Adria.

Vítězem kubatury 125 ccm - Sport se stal Ital Stefano Schillaci na Aprilii (10 kol za 22.50.156). Druhý dojel Chorvat Renato Novosel (+0.067) a třetím byl Slovák Michal Puškár (+0,404). Z českých jezdců dojel jako čtvrtý Kamil Kořízek (+29.440) a jako devátý Pierre Coppa (+54.396) - všichni na Apriliích. Kompletní výsledky najdete zde.
Ve stopětadvacítkách patřily stupně vítězů především českým jezdcům, když vyhrál Karel Hanika s motocyklem FGR (8 kol za 16.41.557). Druhý skončil další český jezdec Ladislav Chmelík na Aprilii (+3.113) a třetím byl Rakušan Lukas Trautman na Hondě (+13.824) a jako čtvrtý Tomáš Vavrouš - FGR (+14.023). Kompletní výsledky najdete zde.
Malým stockům dominovali v Maďarsku pouze čeští závodníci, kteří obsadili první čtyři místa a v Top10 se umístili ještě další dva. Vyhrál Jan Halbich s Kawasaki (12 kol za 23.55.562) před svým značkovým kolegou Karlem Peškem (+3.646), třetím Michalem Chalupou (+9.293) a čtvrtý byl Michal Prášek - oba na Yamahách (+12.093). Michal Šembera na Hondě dojel šestý (+12.769) a jako devátý Jiří Fejta s Yamahou (+24.671). Kompletní výsledky najdete zde.
Ital Michele Conti s Hondou vyhrál závod supersportů (14 kol za 27.53.580) těsně před našim Patrikem Vostárkem (+0.573) a Rakušanem Thomasem Berghammerem (+6.468). Jako čtvrtý skončil David Látr - všichni na Hondách (+9.026) a v Top 10 ještě v Maďarsku dojeli  na sedmém místě Jiří Brož (+22.700) a desátý Viktor Dušek - oba na Yamahách (+31.996).

Poleman Igor Kaláb na Triumphu dojel až jako 18., neboť havaroval a ačkoliv svůj motocykl zvedl a v závodě pokračoval, tak se pochopitelně žádný zázrak už konat nemohl. Kompletní výsledky najdete zde.
Bulhar Martin Choy s BMW vyhrál závod litrových stocků (14 kol za 27.35.162) - před Maďarem Davidem Juhaszem na Hondě (+8.666) a Chorvatem Aldo Simonovicem na BMW (+21.694). Z Čechů byl nejlepší jako čtvrtý Kamil Prager s Kawasaki (+23.546), Michal Drobný na BMW dojel šestý (+38.596) a Václav Rumlena rovněž s BMW desátý (+49.554).

Z Pole position startující Michal Filla s BMW závod nedokončil kvůli problémům s přední brzdou, když v českém mistráku vedl. Kompletní výsledky najdete zde
Superbiky se staly kořistí Itala Fabrizia Pellizzona na Aprilii (15 kol za 29.13.126) před Maďarem Viktorem Kispatakim s Hondou (+10.890) a Rakušanem Rolandem Reschem s KTM (+19.388). Český jezdec Radomil Rous na Yamaze byl klasifikován na 5. místě (+26.299).

Favorizovaný Michal Filla ani tentokrát neviděl šachovnicový praporek, neboť v posledním kole v souboji o první místo s Pellizzonem bohužel havaroval. Kompletní výsledky najdete zde.
Ve volných třídách, které se jely jako Přebor ČR vyhrál v té nižší do 600 ccm Richard Sedlák před Kurtem Tetalem - oba s motocykly Yamaha a Josefem Pončíkem s Hondou. V silnjší kubatuře nad 600 ccm zvítězil Václav Rumlena před Zbyňkem Čechem - oba s BMW a Petrem Řezníčkem na KTM. Kompletní výsledky najdete zde.