Po Wittgenbornu zůstává Svoboda průběžně druhý

V termínu 5. a 6.září 2014 uspořádali osmý díl německého šampionátu ADAC Mini Bike Cup ve Wittgenbornu. V prvním závodu byl Petr Svoboda pátý, druhé klání zvládl na stupně vítězů, když cílem projel třetí a před posledními dvěma podniky sezony mu patří průběžná druhá příčka za lídrem Dirkem Geigerem.

Po Wittgenbornu zůstává Svoboda průběžně druhý
Pátek byl ve znamení volného tréninku. Trať byla členitá, také dost obtížná a proto nebylo jednoduché najít vhodné nastavení. Začátek sobotního programu ovlivnila mlha, takže warm up, dvě kvalifikace a dva závody začaly s hodinovým zpožděním. Petr nastoupil do warm upu s novou sadou pneumatik, které chtěl zajet, ale ranní rosa mu to nedovolila a zaznamenal dva pády.
Do první kvalifikace nastupoval s nedůvěrou k přilnavosti, ale přesto se mu podařilo zajet druhý nejrychlejší čas. Ve druhé kvalifikaci si čas ještě zlepšil, ale jeho soupeři rovněž zrychlili a nakonec z toho byla pátá pozice na startu.

prvním závodě Petr dobře odstartoval a dostal se na čtvrtou pozici. V jeho dalším průběhu ale bylo vidět, že zvolený převod nestačí a dostal se před něj jak Leon Orgis, tak Toni Erhart. Po vytrvalém boji s Němcem Erhartem projel nakonec cílem na páté pozici. První byl Joshua Bauer, druhý Leon Orgis a třetí lídr Dirk Geiger.
Do druhého závodu jsme změnili nastavení a převod. Petr odstartoval čtvrtý, v polovině závodu se dostal do tempa a zrychlil. S každým kolem úspěšně stahoval odstup od vedoucí skupiny a druhé klání dokončil na třetím místě s nejrychlejším kolem závodu na svém kontě. Vítězství slavil Leon Orgis, druhý projel cílem Dirk Geiger. Všem blahopřejeme. V průběžném pořadí si Petr udržel druhé místo za Dirkem Geigrem.
„Po ranním warm upu a dvou pádech jsem potřeboval nabýt jistotu,“ prozradil Petr Svoboda. „To se mi povedlo až ve druhém závodě, kde pomohlo i nové nastavení a byl jsem schopen zajíždět rychlá kola. Mám před sebou poslední dva závody letošní sezóny a doufám, že se nám podaří najít vhodné nastavení a neopustí mě štěstí. Děkuji všem za podporu. Další závod se jede už v sobotu 13.září v německém Schlusselfeldu.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist