Petr Svoboda byl v Schlussefeldu dvakrát čtvrtý

V sobotu 13.září 2014 jsme odjeli předposlední závody v německém seriálu ADAC, který uspořádali na okruhu v Schlussefeldu. Petr Svoboda v něm zajel dvakrát na čtvrté místo a celkem šestadvaceti body navýšil celkové skóre na 241 bodů, což mu před posledním podnikem na Sachsenringu stačí na velmi dobré druhé místo.

Petr Svoboda byl v Schlussefeldu dvakrát čtvrtý
Páteční volné tréninky probíhaly za deštivého počasí. Přilnavost byla dobrá a tak se hledal pouze vhodný převod. Předpověď na sobotu hlásila déšť, ale Petr si věřil, protože na vodě umí zajet.

V sobotu ráno se jel Warm-up a dvě kvalifikace. Závodní trať postupně osychala a tím se zrychlovaly i zajížděné časy. V první kvalifikaci jezdil Petr časy na stejné úrovni a nebyl schopen zrychlit. Po první kvalifikaci se nám zdálo, že motorka nevyjíždí a netáhne v kopcích a proto jsme do druhé kvalifikace nasadili lehčí převod. Petr nakonec získal pátou pozici na startu.
V odpoledních hodinách se jel první závod. Do něho Petr odstartoval pátý a po pádu německých soupeřů Geigra s Bauerem se posunul na třetí pozici. Bylo ale vidět, že v každém kole ztrácí. Cílem prvního závodu projížděl čtvrtý. Do druhého závodu, který byl odstartován až v 18:10 hodin, jsme opět rozhodli změnit převod a ještě polehčit. Petrovi se start vydařil a do první zatáčky najížděl třetí. V průběhu závodu se ale propadl na čtvrté místo. Opět bylo vidět, že každým kolem ztrácí na vedoucí skupinu jezdců. Po velkém trápení nakonec dojel znovu čtvrtý. Po dojetí a odstavení motorky do „UP“ a následné kontrole technickým komisařem jsme zjistili poškození u hrdla sání, čímž se vysvětlilo, proč motorka nejela na plný výkon.

Ještě v sobotu ve večerních hodinách jsme se přemístily do Vysokého Mýta, kde se konal poslední závod Mistrovství ČR. Ráno jsme opravili motorku a Petr nastoupil do mokrého Warm-upu. První závod dojel druhý a ve druhém klání byl první.

Petr Svoboda k závodnímu víkendu dodal: „Jsem rád, že i za těchto ztížených podmínek jsem závody dokončil na čtvrtém místě a udržel jsem si tak druhou pozici v průběžném pořadí. Poslední závod ADAC se jede 27.září 2014 na Sachsenringu, takže doufám, že mě neopustí štěstí a vyjde počasí.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist