Zdravotní stav Ondřeje Klymčiwa se zlepšuje

Super zpráva z peruánské Limy! Po celodenním čekání přišli lékaři s důležitou a hlavně dobrou zprávou. Zdravotní stav zraněného Ondry Klymčiwa se zlepšuje. Podle týmového blogu Klymčiw Racing už dnes večer (našeho času) budou lékaři jezdce probouzet z umělého spánku.

Český motocyklový závodník Ondřej Klymčiw má za sebou den v peruánské nemocnici. Tam byl převezen po těžkých zraněních, která utrpěl při těžkém pádu ve třetí etapě na Rally Dakar 2018. Ondra, který měl letošní soutěž výborně rozjetou, bohužel ve třetí etapě spadl a co hůř, utrpěl vážná zranění. Kvůli tomu musel být okamžitě letecky převezen do nemocnice v Limě, hlavním městě Peru. Lékaři dvaatřicetiletého závodníka pro začátek přivedli do stabilizovaného stavu a umělého spánku. Poté podstoupil spoustu vyšetření, po kterých bylo zjištěno, že si zlomil dva obratle a pohmoždil plíce. Původní pondělní zprávy o poranění hlavy se naštěstí nepotvrdily a hybnost by měla být zachována.

Po celodenním čekání přišli lékaři s důležitou a hlavně dobrou zprávou. Ondrův zdravotní stav se zlepšuje! Nejsou žádné komplikace. Český závodník je stále udržován v umělém spánku kvůli otoku plic, ale už dnes večer (našeho času) ho budou probouzet. Nejvážnějším zraněním tak zůstávají zlomeniny obratlů. Členové týmu Klymčiw Racing všem děkují za pozitivní zprávy a sílu, kterou Ondrovi posíláte.

Mezi tím, co byl Ondřej Klymčiw v péči lékařů, zbytek týmu vyrazil do další etapy. Včera byla na programu čtvrtá, která vedla opět přes duny pouště Ica. Závodníky čekal hromadný start a poté 330 km měřeného úseku kolem města San Juan de Marcona (celkem najeli 444 km). Z týmu Klymčiw Racing náročnou etapu nejlépe zvládl Petr Vlček, který dojel do cíle v čase 6:04:42 hod. se ztrátou 1:56:19 hod. na vítěze, továrného jezdce Yamahy Adriena Van Beverena. Díky tomu se zařadil na pěkné 65. místo, takže se posunul o téměř dvacet pozic dopředu. Místa získával průběžně během celé etapy, kdy na každém průjezdním bodě byl o pár příček výš. V celkovém hodnocení je to prozatím 66. místo, ale to se může ještě změnit po dojetí všech závodníků či po rozdání penalizací.

Jako druhý dorazil do cíle Američan Bill Conger, který měřený úsek zajel za 7:03:19 hod, takže byla jeho ztráta 2:54:56. Bill na začátku etapy ztratil pár míst, ale poté se začínal zlepšovat. Nicméně v posledním měřeném úseku nabral větší ztrátu a je to zatím 94. místo v cíli. Gabriela Novotná byla poslední, na koho doprovod Klymčiw Racing v bivaku čekal. Gábina se během dne posunula o pár míst dopředu a nejvíce jich získala v závěru etapy. Etapu zvládla za 7:49:04 a její ztráta byla 3:16:40 hod. To stačilo na 99. místo.

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (3x):TOPlist