Pabiška necítil ruce, těší se na den volna

Rally Dakar 2021 má za sebou dnešní zkrácenou 6. etapu do Hailu, která uzavřela první polovinu závodu. Čech David Pabiška z Jantar Teamu zajel v etapě 41. čas, v celkovém pořadí si po včerejším skoku vzhůru o dvě místa pohoršil a je 38. V pořadí Original by Motul dojel David etapu na 5. místě a stejná příčka mu patří i v celkovém hodnocení kategorie.

Ze 448 měřených kilometrů zůstalo po rozhodnutí organizátorů pouze 347 kilometrů, ale i ty dokonale prověřily cele startovní pole. Etapa była čistě písečná s dunovými pasážemi a náročností, při které se předpokládalo, že někteří nedojedou za světla do cíle a budou muset bivakovat v poušti. Zítra pak čeká na všechny závodníky volný den.

David Pabiška zajel v etapě 41. čas a v celkovém pořadí si pohoršil a na 38. pozici. V pořadí jezdců bez asistence  dojel David etapu na 5. místě a stejná příčka mu patří i v celkovém hodnocení nejobtížnější dakarské kategorie. "Dneska to nebylo úplně dobré. Etapa byla velice náročná a přiznám se, že tentokrát necítím ruce. Jel jsem na svém limitu. Jsem rád, že jsem v bivaku, protože den volna se mi bude hodit, abych se dal dohromady, prohlédnul pořádně motorku a v rámci možností nabra i nové síly," uvedl po dojezdu do cíle David Pabiška.

Rudolf Lhotský zajel v etapě 59. čas (14. místo v Original by Motul) a v celkovém pořadí je na 54. příčce. V pořadí Original by Motul si Ruda stále drží 13. místo. "Upřímně jsem velice rád, že pořadatel etapu zkrátil o 100 kilometrů. Včera jsem dojel pozdě a než jsem dal dohromady motorku, byla půlnoc. Jelo se mi dobře, až na posledních 50 kilometrů. Ty byly už rozryté od kamionů a hluboké koleje mi dávaly zabrat i vzhledem k velkému mozolu, co mám na ruceod 2. etapy se mi motorka hůře ovládá. Hlavně, že jsme dojeli do Hailu a můžeme si zítra odpočinout. Díky všem co drží palce," podělil se se svými zážitky Rudolf Lhotský.

 

Informace o redaktorovi

Petr Šour - (Odebírat články autora)

Autor článku obdržel prémii 6 Kč od 2 uživatelů. Prémie jsou již uzavřené, děkujeme.
Jak se Vám líbil tento článek?
Hodnocení (0x):TOPlist